niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Aktualizacja] Uroczystości pogrzebowe Prezydenta Pawła Adamowicza – informacje dla kierowców

W sobotę 19 stycznia o godzinie 12:00, w Bazylice Mariackiej, odbędzie się pogrzeb zamordowanego Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza. Władze miasta apelują, aby osoby chcące wziąć udział w uroczystościach nie przyjeżdżały na nią samochodami. Aby ułatwić dotarcie na miejsce, w piątek i sobotę komunikacja miejska w Gdańsku będzie bezpłatna. Ponadto w kilku miejscach miasta ustawione będą telebimy z transmisją pogrzebu.

Organizatorem uroczystości pogrzebowych będzie Miasto Gdańsk przy udziale rodziny Prezydenta – poinformowała wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

W piątek o godzinie 17 urna z prochami Prezydenta zostanie przetransportowana z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej.

Zarówno w piątek jak i sobotę należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie śródmieścia Gdańska.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia w szpitalu w wyniku ran odniesionych po brutalnym ataku nożownika około godziny 20:00 13 stycznia, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.
Zobacz również: Paweł Adamowicz opowiedział nam o swojej służbowej limuzynie i motoryzacji w swojej pracy

Aktualizacja 17/01/2019 13:00

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza wprowadza na ten czas bezpłatne przejazdy środkami gminnego transportu zbiorowego. Obowiązywać one będą w piątek, 18 stycznia, od godz. 00:00, oraz w sobotę, 19 stycznia, do godz. 23:59. (Darmowa komunikacja dotyczy wyłącznie linii tramwajowych i autobusowych organizowanych przez ZTM Gdańsk oraz linii autobusowej 101).
Zmieniony został także rozkład jazdy dla poszczególnych linii.

W przypadku dużej frekwencji zostaną uruchomione dodatkowe kursy na innych liniach tramwajowych i autobusowych – w zależności od potrzeb.

Dojazd do Śródmieścia będzie możliwy również pociągami SKM, które w tym dniu będą kursować wg sobotniego rozkładu jazdy, tj. co 10 minut.

Także ZKM Gdynia w piątek w godzinach popołudniowych i w sobotę uruchomi własną, bezpłatną linię autobusową 101 na trasie z dworca kolejowego Gdynia przez Oliwę – Wrzeszcz do Śródmieścia SKM w Gdańsku. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.zkmgdynia.pl i www.ztm.gda.pl.

Piątek, 18 stycznia, godz. 17wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej podczas pochodu ulicami: Doki, Łagiewniki, obok Mniszki, Stolarska, Podwale Staromiejskie, Pańska, Węglarska, Piwna. Na trasie konduktu rozbrzmiewać będą chóralnie dzwony kościoła św. Katarzyny. Dzwonić będzie konfraternia dzwonników karmelickiego kościoła św. Katarzyny. Najpierw odezwie się największy dzwon „Katarzyna”, następnie dołączy pięć pozostałych dzwonów kołysanych. Ostatnie pożegnanie wyśpiewa dzwon „Pokój i Pojednanie”. W świątyni odbędzie się msza św., a następnie, do północy także będzie możliwość pożegnania z prezydentem. W nocy zwłoki zostaną poddane kremacji.

Prezydent Paweł Adamowicz-01894
Źródło: Gdansk.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *