czwartek , 21 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Utrudnienia: na węźle Gdynia Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta oraz na DK6 w Rumi
Fot. UM Rumia

Utrudnienia: na węźle Gdynia Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta oraz na DK6 w Rumi

Kierowców na Pomorzu czekają utrudnienia w ruchu w kilku miejscach o dużym natężeniu ruchu. Korki będą zapewne tworzyć się w Rumi na Drodze Krajowej numer 6. Tam, przy peronie SKM Rumia Janowo, trwa budowa węzła integracyjnego. W efekcie droga zwężona zostanie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. Kolejne utrudnienia od dzisiaj (środa 2 wrzesnia) do 8 września będą na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na węźle Wielki Kack. Ma to związek z budową Trasy Kaszubskiej, która od października 2021 roku odciąży uczęszczaną trasę przez Rumię, Redę i Wejherowo. 

Utrudnienia na DK6 w Rumi

Fot. UM Rumia

W związku z budową węzła integracyjnego prowadzoną przez Urząd Miasta w Rumi zostaną wprowadzone ograniczenia w przejeździe drogą krajową nr 6 w pobliżu stacji kolejowej Rumia Janowo. Są one spowodowane koniecznością przebudowy infrastruktury podziemnej znajdującej się pod drogą w głębokich wykopach.

Harmonogram utrudnień:
– I etap: zwężenie do jednego pasa drogi prowadzącej do Gdyni, który potrwa od ok. 02.09.2020 r. do połowy września br.
– II etap: zwężenie obu jezdni do jednego pasa od ok. 16.09. do końca października br.

W kolejnych etapach będą zamykane poszczególne pasy z utrzymaniem po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Zakończenie utrudnień na DK6 przewidziano na czerwiec 2021 r.

Zamknięta łącznica na węźle Gdynia Wielki Kack na S6 Obwodnicy Trójmiasta

GDDKiA informuje, że w związku z budową drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej na węźle Gdynia Wielki Kack na S6 Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięta dla ruchu łącznica dla poruszających się w relacji ze Szczecina (Gdyni Chyloni) i zjeżdżających na ul. Chwaszczyńską.

Zamknięcie potrwa od godz. 23:00 w dniu 02.09.2020 r. (środa) do 08.09.2020 r. Ta zmiana w organizacji ruchu jest spowodowana koniecznością przebudowy kanalizacji sanitarnej oraz demontażu istniejącej magistrali ciepłowniczej.

Wykonawca trasy zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by czas utrudnień zminimalizować.

Węzeł Gdynia Wielki Kack i budowa Trasy Kaszubskiej
Fot. GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę, wybierając luksusowe auto?

Nowy czy używany? Premium czy segment popularny? Napęd na 4 koła czy na 2? Możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *