środa , 28 września 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Uwaga kierowcy! Duże zmiany w ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej w Gdańsku – już od soboty

W sobotę, 11 grudnia, w godzinach porannych wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu samochodowego w okolicy Bramy Wyżynnej. Całkowicie zamknięta będzie ta część jezdni ul. Wały Jagiellońskie, która pozwala na skręcanie w al. Armii Krajowej, tuż przy narożniku Forum Gdańsk. Prace potrwają około trzech tygodni, ich przebieg zależy od warunków pogodowych. 

Zamknięcie jezdni Wałów Jagiellońskich na odcinku biegnącym między estakadą a Forum Gdańsk oznacza, że samochody nie będą mogły skręcać tutaj w prawo – w al. Armii Krajowej. To ważna droga, prowadząca do kilku dzielnic w południowej części Gdańska, a także do obwodnicy Trójmiasta i położonej za nią dzielnicy Kokoszki. Cały ten ruch będzie musiał się odbywać teraz przez ul. 3 Maja, przy Urzędzie Miejskim. Ta droga spełnia taką rolę na co dzień, ale teraz będzie musiało przejechać nią więcej samochodów.

Wyłączenie z ruchu remontowanego odcinka Wałów Jagiellońskich nie zablokuje jednak przepływu samochodów w innych kierunkach. Jazda będzie nadal możliwa estakadą, na ul. Podwale Przedmiejskie – w kierunku Dolnego Miasta i Stogów.

Jazda będzie też możliwa tunelem na wprost – w kierunku Oruni, Pruszcza Gdańskiego i Tczewa, z możliwością „odbicia” po drodze na Chełm lub Orunię Górną. W ten sam sposób będzie można pojechać tunelem pod Forum Gdańsk.

Skala projektu nie jest może duża, ale jest on realizowany w newralgicznym punkcie miasta, zarówno jeżeli chodzi o ruch samochodów, jak i przede wszystkim komunikację publiczną. Projekt jest trudny głównie z uwagi na to, że tak jak przy budowie węzła Biskupia Górka, odbywa się w obszarze zabytkowym – powiedział Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji, podczas konferencji w czwartek, 9 grudnia.

Prezydent podkreślił, że ze względu na to, że w październiku natrafiono na relikty na tym obszarze, niezbędne było wykonanie dużej pracy wspólnie ze służbami konserwatora wojewódzkiego, a także zmiana technologii wykonania robót i dokumentacji.

Obecnie wchodzimy w kluczowy moment tego projektu. Proszę pamiętać, że to nie tylko samo przejście, ale również przebudowa przystanków tramwajowych, zatok, modernizacja nawierzchni od Huciska w kierunku Armii Krajowej. Na tym etapie koniecznie jest zamknięcie ulicy Wały Jagiellońskie w stronę Armii Krajowej i wprowadzenie zamiennego rozwiązania komunikacyjnego – tłumaczył Alan Aleksandrowicz.

Źródło: Gdańsk.pl 

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolejny raz zablokowali klasykami restaurację McDonald’s w Pruszczu Gdańskim!

Klasyczne blokowanie restauracji McDonald’s w Pruszczu Gdańskim to cykliczna impreza z zabytkową motoryzacją. Co roku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.