wtorek , 21 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

Uwaga, kierowcy! W piątek drogowcy zamkną dla ruchu remontowany odcinek al. Grunwaldzkiej – na weekend

Remont głównej arterii Gdańska dobiega końca. Przed wykonawcą pozostał już ostatni etap prac, czyli położenie warstwy bitumicznej na modernizowanej jezdni. By móc przeprowadzić te prace konieczne jest całkowite zamknięcie ulicy dla ruchu kołowego. Przygotowano objazdy. Dobra wiadomość jest taka, że już od poniedziałku, 27 sierpnia, będzie można swobodnie przejechać odnowioną aleją.

Modernizowany odcinek al. Grunwaldzkiej zostanie całkowicie zamknięty w najbliższy piątek, 24 sierpnia, w godzinach popołudniowych (po popołudniowym szczycie komunikacyjnym). Zakaz ruchu dla samochodów będzie obowiązywał na odcinku od ul. Opackiej do ul. Abrahama w kierunku Gdańska. Prace zakończą się w nocy z niedzieli na poniedziałek, 26/27 sierpnia. W tym czasie drogowcy będą układać ostatnią warstwę bitumiczną na Al. Grunwaldzkiej

Docelowa organizacja ruchu na Al. Grunwaldzkiej zostanie przywrócona w poniedziałek, 27 sierpnia, we wczesnych godzinach porannych. Do tego czasu (od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka) objazd wyznaczony zostanie na tzw. Dolnym Tarasie, ulicami: Chłopską, Rzeczypospolitej, Legionów.

Prace drogowe na al. Grunwaldzkiej prowadzone będą od strony ul. Abrahama w kierunku ul. Opackiej. W miarę postępu robót, otwierane będą kolejno poszczególne skrzyżowania (Bażynskiego/Kołobrzeska, Derdowskiego, Kaprów/Obrońców Westerplatte, Opata Rybińskiego/Piastowska, Pomorska/Opacka).

Remont al. Grunwaldzkiej prowadzony jest na odcinku o długości 1,9 km – od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama. Prace rozpoczęły się w połowie lipca br. Od kilku dni poszczególne odcinki jezdni były frezowane, po czym układano na nich specjalną siatkę zabezpieczająca i wylewano tzw. masę wiążącą. W ramach inwestycji wyremontowano także kanalizację deszczową, wymieniono nawierzchnię i krawężniki zatok autobusowych, a także odtworzono istniejącą opaskę wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Koszt wykonanych prac to 10,7 mln zł.

Źródło: Gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Gdańsk testuje zeroemisyjny autobus Mercedes eCitaro G

Przez najbliższe dwa tygodnie Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, testował będzie elektryczny autobus przegubowy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *