czwartek , 21 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Używany Ford – gdzie kupić go bezpiecznie?

Wśród marek samochodów używanych, które cieszą się największym zainteresowaniem kupujących, znajdują się między innymi pojazdy od Forda. Do wyboru mamy zarówno te kompaktowe, jak i rodzinne, ponadto możemy też trafić na modne obecnie SUV-y. Gdy chcesz zdecydować się na kupienie auta z drugiej ręki, pamiętaj jednak o tym, że pomimo setek tysięcy ogłoszeń znalezienie wśród nich dobrego modelu może być wyzwaniem.

Poszukiwanie dobrego auta używanego często jest jak szukanie igły w stogu siana. Co roku do Polski sprowadzane są dziesiątki tysięcy pojazdów zza naszej zachodniej granicy. Część z nich rzeczywiście w stanie dobrym, ale dość dużo to pojazdy powypadkowe, po zalaniach, które mają poważne usterki, dlatego też dotychczasowym właścicielom ich naprawa po prostu się nie opłaca. Takie auta sprowadzane są do naszego kraju, chociaż tak naprawdę powinny trafić na złomowisko. Tutaj są „przerabiane” i „naprawiane”, a tym samym maskuje się ich prawdziwą historię.

W związku z tym wtedy, gdy interesuje cię marka Ford samochody używane powinno się przeglądać w ogłoszeniach czy komisach zawsze z rezerwą, ponieważ nigdy nie wiemy, jaki jest rzeczywisty stan pojazdu. Najlepiej kupować używane auta z pewnego źródła, od kogoś, kogo znamy i nie będzie chciał nas oszukać. W przeciwnym przypadku trzeba dobrze zweryfikować daną ofertę, aby nie okazało się, że przeznaczymy pieniądze na pojazd zupełnie niewart swojej ceny.

Gdy znasz kogoś, kto ma doświadczenie w motoryzacji, jego pomoc może być nieoceniona. Można też samemu dokształcić się i sprawdzić, jakie miejsca powinno się w szczególności zweryfikować, by określić stan auta. Jazda próbna oraz rozruch silnika na zimno to jedne z ważnych elementów takiego testu. Oczywiście, gdy mamy możliwość, warto sprawdzić auto w serwisie lub też skorzystać z usług firm, które zajmują się sprawdzaniem aut na życzenie klienta.

Na koniec warto też wspomnieć o jeszcze jednej opcji na bezpieczne kupienie Forda – salonach dealerskich, które zajmują się sprzedażą aut używanych. W ich ofercie znajdziemy pojazdy głównie kilkuletnie, z udokumentowanym stanem technicznym i historią. Co więcej, możemy dostać na nie nawet gwarancję i skorzystać z dodatkowych udogodnień – taniego ubezpieczenia, możliwości kupna na kredyt czy w leasingu na miejscu, w salonie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czas pracy kierowcy – co należy wiedzieć o jego ewidencji?

Bezpieczeństwo transportu osób, ale również towarów, nakłada na kierowców pewne normy i ramy, których zobowiązani …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *