sobota , 19 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / V edycja Ferrari Corsa Baltica w Sopocie

V edycja Ferrari Corsa Baltica w Sopocie


Ferrari Corsa baltica 2017 w Sopocie-1540301Ferrari Corsa Baltica – czyli największe w Polsce spotkanie właścicieli Ferrari właśnie rozpoczęło się w Sopocie. Nad polskie morze przyjechało ponad 40 tych ekskluzywnych samochodów. Jest to już piąta edycja tej imprezy, a jej bazą tradycyjnie jest Hotel Sheraton w Sopocie. 

Pierwsza edycja imprezy powiązana była z regatami Sopot Match Race, których jednym ze sponsorów był dealer marki Ferrari z Katowic. Teraz, Ferrari Corsa Baltica, stało się marką samą w sobie i jest jedną z flagowych imprez w Polsce sygnowaną logiem włoskiej manufaktury.

Ferrari Corsa baltica 2017 w Sopocie-1540314

Z roku na rok przybywa również uczestników. W tegorocznej edycji udział bierze ponad 40 samochodów. Dominują najnowsze modele będące w ofercie czyli 488 GTB, F12 Berlinetta oraz 4-osobowe Ferrari GTC4 Lusso. Ponadto do Sopotu przyjechały pojedyncze egzemplarze modeli 599 GTB Fiorano, 458 Italia i Spider, California, California T, FF oraz 360 Spider.

Kilka samochodów, rotacyjnie, będzie prezentowanych przed wejściem do Hotelu Sheraton, pozostałe zaparkowane będą w pobliskim parkingu podziemnym.

Ferrari Corsa baltica 2017 w Sopocie-1540292

Na przyjazd uczestników Ferrari Corsa Baltica czekały tłumy zarówno miłośników motoryzacji jak i przypadkowych turystów zaciekawionych sporą ilością widzów. Przyjazd kolumny Ferrari był również tradycyjnie okazją dla posiadaczy innych supersportowych samochodów, do zaprezentowania ich w Sopocie, stąd w towarzystwie Ferrari także Porsche czy BMW.

Sopocki zlot potrwa do niedzieli. W tym czasie właściciele samochodów oddawać się będą żeglarstwu, ale również samochodowym wycieczkom po Trójmieście i okolicach, stąd duże prawdopodobieństwo na spotkanie ich na trójmiejskich drogach.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Zdunek szykuje się do otwarcia salonu Peugeot’a w Gdańsku

Jeszcze w tym roku oferta drugiej co do wielkości grupy dealerskiej z Trójmiasta, powiększy się ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *