wtorek , 20 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

VI edycja LOTOS – Mistrzowie w pasach na stacji paliw LOTOS w Gdańsku

Mistrzowie w pasach - akcja na stacji LOTOS-06549Jak bezpiecznie zamontować fotelik? Jak właściwie zapiąć pasy? Jak nie narazić dziecka przewożonego w foteliku na przednim siedzeniu na niebezpieczeństwo zderzenia z poduszką powietrzną? Na wszystkie te pytania odpowiadali eksperci szóstej edycji kampanii „Mistrzowie w Pasach”, która odbyła się dzisiaj, na gdańskiej stacji paliw firmy LOTOS. 

Od godziny 11 do 17 organizatorzy akcji lansowali modę na poprawne zapinanie pasów i bezpieczne przewożenie dzieci w fotelikach. Poprawa bezpieczeństwa kierowców i pasażerów to podstawowy cel działań realizowanych w ramach kampanii „LOTOS – Mistrzowie w pasach”.

Poprzez kreowanie mody na poprawne zapinanie pasów i bezpieczne podróżowanie z dziećmi chcemy wpłynąć na zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, jak również liczby osób z ciężkimi obrażeniami ciała – informują organizatorzy akcji.

Ambasadorem kampanii „LOTOS – Mistrzowie w pasach” jest trzykrotny Mistrz Europy w Rajdach Samochodowych Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęli: Komendant Główny Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz PIMOT.

Mistrzowie w pasach - akcja na stacji LOTOS-06552

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci interweniowali w sprawie ciężarówki jadącej autostradą pod prąd

W środę 14 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego interweniowali na autostradzie A1. Samochód ciężarowy z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *