poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

VII edycja V. S. O. P. O. T Prestiżowy Pokaz Zabytkowych Aut w Sopocie

Stowarzyszenie Classic Moto Story już po raz siódmy zaprosiło mieszkańców i przebywających turystów w Sopocie, na swoje sztandarowe wydarzenie związane z klasyczną motoryzacją. Tegoroczne edycja Prestiżowego Pokazu Zabytkowych Aut V. S. O. P. O. T. zgromadziła kilkadziesiąt automobili, które tradycyjnie zaparkowały przy fontannie na Placu Zdrojowym. 

Tegorocznym mottem organizatorów była prezentacja samochodów terenowych i Pick-up’ów. Nie stanowiły one wprawdzie większości, ale udało się zgromadzić kilka interesujących egzemplarzy. Od radzieckiego GAZ’a, przez legendarnego Willys’a, po amerykańskie krążowniki spod znaku GMC, Ford oraz Chevroleta. Trafił się także rodzynek w postaci VW Golf’a Country z 1991 roku. Takich samochodów, budowanych w austriackich zakładach Steyer w latach 1990-1991, powstało tylko 7735 sztuk.

Nie zawiedli się miłośnicy motoryzacji zza wielkiej wody. „Amerykanów” było kilkanaście – wśród nich najstarszy samochód pokazu – Buick Roadmaster z 1936 roku.

Ponadto kultowe modele ze sportowym rodowodem – Corvette, Camaro, Mustang oraz luksusowe krążowniki jak Buick Electra oraz Cadillac z otwartym nadwoziem.

Bogatą reprezentację miała jak zawsze Europa – Mercedesy, BMW, Audi, Volvo oraz piękne klasyczne Porsche 911 i Jaguar XK 150. Ten ostatni, subiektywnie, okazał się chyba najciekawszym klasykiem pokazanym dzisiaj w Sopocie. Egzemplarz pochodzący z 1954 roku i zarejestrowany w Sopocie, jest nowością na trójmiejskiej „arenie” samochodów zabytkowych. Pozostaje mieć nadzieję, że ten piękny i ekskluzywny „Anglik”, napędzany rzędowym, 6-cylindrowym silnikiem 3.4 o mocy 190 KM będzie widywany na trójmiejskich ulicach.

Jaguar XK 150, którego powstało 9395 egzemplarzy wyceniany jest na od 250 000 zł do nawet 1 000 000 zł w przypadku najlepiej utrzymanych egzemplarzy.

VII V. S. O. P. O. T PRESTIŻOWY POKAZ ZABYTKOWYCH AUT w Sopocie

Opublikowany przez Moto3m.pl – Trójmiejski Portal Motoryzacyjny Niedziela, 6 września 2020

Ci, którzy chcieliby dołączyć do grona posiadaczy zabytkowych pojazdów, podczas tegorocznego pokazu mieli ku temu okazję. Kilka z prezentowanych samochodów przeznaczonych było bowiem na sprzedaż – wśród nich wspomniany, najstarszy pojazd pokazu – Buick Roadmaster oraz zielone Porsche 911.

V. S. O. P. O. T. niestety jest jedną z ostatnich, zapowiedzianych klasycznych imprez w Trójmieście. Liczyć można jeszcze na tradycyjne zakończenie sezonu, które zwykle ma miejsce w październiku, jednak czy dojdzie ono do skutku, na razie nie wiadomo.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

BMW M4 Competition w kolorze Zielony Isle of Man M

BMW M4 w wydaniu Competition to samochód, który niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Wyczynowe coupe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *