sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

VIII Prestiżowy Pokaz Zabytkowych Aut V.S.O.P.O.T na cześć 120 lecia miasta Sopotu

Stowarzyszenie Classic Moto Story świętowało w niedzielę 120-lecie miasta Sopot. Aby uczcić tę rocznicę, na Skwerze Kuracyjnym przy wejściu na Molo, zorganizowano VIII edycję Prestiżowego Pokazu Zabytkowych Aut V.S.O.P.O.T. Udział wzięło w niej kilkadziesiąt klasycznych modeli w tym zabytkowy trolejbus z floty PKT Gdynia. 

Historia pokazów klasycznych automobili w tym miejscu ma już wiele lat. Tradycyjnie odbywa się ona przy tłumach odwiedzjących co nie zawsze sprzyja podziwianiu tych samochodów, a często reprezentują one najwyższy poziom wśród wszystkich tego typu wystaw w Trójmieście i regionie.

„Naj” tegorocznej edycji – to najstarszy pojazd: dorożka z 1845 roku oraz największy: trolejbus Saurer 4TIILM z 1957 roku. Ponadto, jak zawsze, wiele unikalnych samochodów, które częściowo są już znane na „trójmiejskiej arenie klasyków”, ale częściowo też takie, które zobaczyć można było po raz pierwszy.

Uwagę przyciągał spora kolekcja samochodów zza oceanu. Nie zabrakło także zwyczajowych na tego typu wydarzeniach Mercedesów. Wśród zabytków spotkać można było również współczesne modele, które jednak świetnie wtapiały się w grono dużo od siebie starszych pojazdów. Takim przykładem jest Morgan – brytyjski samochód, którego stylistyka niewiele różni się od stylu lat 30-tych – 50-tych.

Ponadto Citroen DS, kilka klasycznych roadsterów z Wielkiej Brytanii, Porsche 911 (964) oraz rzadki Opel GT.

Wrzesień niestety oznacza, że sezon na plenerowe wystawy i jazdę zabytkowymi pojazdami dobiega końca. Na kolejne tego typu wystawy w Trójmieście przyjdzie nam poczekać do wiosny 2022 roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *