piątek , 22 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Volvo Car Plichta Gdynia – nowy salon i nowy dealer marki w Gdyni

Losy salonu sprzedaży marki Volvo w Gdyni od kilku lat były niepewne. Importer poszukiwał przez ten czas nowego przedstawiciela, który byłby w stanie zastąpić obecnego dealera. Kandydatów było kilku, ale ostatecznie rękawicę podjął pomorski gigant handlu samochodami – firma Plichta. Nowy, zbudowany od podstaw salon powstał w niespełna rok i we wtorek, 29 października, oficjalnie rozpocznie swoją działalność. 

Kandydatów do objęcia gdyńskiego przedstawicielstwa Volvo było kilku. Zanim firma Plichta uzyskała wszystkie niezbędne zgody, najbliżej dopięcia kontraktu był jeden z dealerów marki Opel, który tymczasowy salon planował w budynku po danym salonie Citroen’a przy ulicy Morskiej 62.

Grupa Plichta na lokalizacje swojego salonu także wybrała miejsce po dawnym salonie. Od 1998 roku funkcjonowało tu pierwsze w Gdyni, oficjalne przedstawicielstwo firmy Volkswagen. Inwestorem była wówczas firma Kulikowski, należąca do kierowcy rajdowego Michała Kulikowskiego. Dealer funkcjonował przez blisko 15 lat. Następnie, teren przejęła Grupa Plichta, a budynek dawnego salonu zaadoptowała na centrum sprzedaży aut używanych. W październiku 2018 roku rozpoczęła się jego rozbiórka i przygotowanie terenu pod budowę nowego salonu.

Salon Volvo Car Plichta Gdynia, zlokalizowany przy ulicy Morskiej 314 to najnowszy i jeden z największych salonów marki Volvo w Polsce. Kubatura obiektu wynosi 31 296 m3, a całkowita powierzchnia to 5 471 m2.

Obiekt składa z się części nadziemnej i częściowo podziemnej. Dolna kondygnacja to duża, całkowicie zadaszona hala parkingowa przeznaczona nawet dla ponad 60 nowych samochodów. Znajduje się tam także część magazynowa oraz myjnia.

Górna kondygnacja to przestronny salon sprzedaży samochodów nowych i używanych oraz strefa serwisowa. Ogółem w obiekcie eksponowanych może być nawet ponad 20 samochodów. Ponad 10 stanowisk obsługowych oferuje natomiast serwis.

Budynek wyróżnia charakterystyczna dla Skandynawii architektura. Frontowa elewacja pokryta jest w całości szklanymi panelami, ale nie wszystkie z nich są przezroczyste. Wnętrze zdominowane jest przez jasne kolory i elementy drewniane, a wszystko prezentuje minimalistyczny, funkcjonalny styl.

Volvo to nowość w ofercie Grupy Plichta, która nigdy wcześniej nie była z tą marką związana. Firma w 2018 roku została sklasyfikowana na 3 miejscu największych grup dealerskich w Polsce, z wynikiem sprzedaży 10 055 samochodów, co stanowiło wzrost +40,67%  w stosunku do 2017 roku. Obecnie, poza Volvo, jest przedstawicielem marek Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda oraz Ford.

Nowy salon rozpocznie działalność 29 października 2019 roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

3 komentarze

  1. Pisząc artykuły radzę trzymać się faktów. Nikt nie zastąpił obecnego dealera. Drywa dalej działa i ma się dobrze. Samochody nowe prowadzi w Gdańsku, a w Gdyni ma autoryzowany serwis i auta używane. Salon Plichyty to dla Drywy konkurencja a nie zastępstwo.

  2. Salon imponujący ale znając rotację mechaników w innych markach tego dealera to kiepsko to widzę.
    Tym bardziej, że to trudna marka jeśli chodzi o techniczny aspekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *