piątek , 22 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

W ciągu dwóch dni – 250 policyjnych interwencji na drogach Gdańska. 42 kierowców straciło prawo jazdy

Fot. Policja

Już od wczoraj na drogach Gdańska można zauważyć wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Gdańscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, a w przypadku naruszania przepisów przez kierowców podejmują interwencje i wyciągają konsekwencję wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci skontrolowali blisko 250 kierowców, 42 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Policjanci zatrzymali również trzech kierowców, którzy kierowali samochodami wbrew zakazowi. Policjanci objęli szczególnym nadzorem również miejsca zaznaczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Fot. Policja

Od 10 czerwca policjanci z wydziału ruchu drogowego gdańskiej komendy prowadzą wzmożone kontrole na ulicach miasta z uwagi na długi czerwcowy weekend i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu i pieszych. Policjanci są obecni na głównych arteriach miasta, drogach wjazdowych do miasta, jak również w miejscach, które na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanoszą mieszkańcy Gdańska.

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili kontrole ukierunkowane na niedopuszczenie do przekraczania prędkości m.in. na ul. Grunwaldzkiej, al. Adamowicza. Podczas działań, które trwają od 10 czerwca, policjanci skontrolowali już blisko 250 kierowców. Główną przyczyną interwencji była nadmierna prędkość. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 42 przypadki przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, czego konsekwencją było zatrzymanie praw jazdy na 3 miesiące.

Podczas działań policjanci zatrzymali również trzech kierowców, którzy złamali sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźni zostali zatrzymani, grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że policjanci w pojazdach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejetratory oraz funkcjonariusze należący do grupy Speed, cały czas nadzorują ruch na ulicach Gdańska. Kierowcy muszą spodziewać się zarówno kontroli prędkości, jak i badań stanu trzeźwości.

Funkcjonariusze tak jak dotychczas będą zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość oraz popełniających inne wykroczenia, które są najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że należy zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. Wszyscy powinni korzystać z pasów bezpieczeństwa, dzieci natomiast muszą być przewożone zgodnie z przepisami.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *