BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

W czwartek policyjna akcja “trzeźwy poranek” oraz “niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

W czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzą działania o kryptonimie “Trzeźwy poranek”. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, niezmiennie od lat, jest priorytetem w działaniach Policji. Gdańscy mundurowi zapowiadają kolejną akcję. W najbliższy czwartek w godzinach porannych ponad trzydziestu funkcjonariuszy będzie sprawdzało trzeźwość kierowców.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania będą wykonywane szybko i skutecznie, nie tworząc nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku w takim stanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Ponadto, także na jutro policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zaplanowali działania prewencyjno – kontrolne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.  Akcja będzie prowadzona na terenie całego województwa pomorskiego.

Od godziny 6.00 do późnych godzin wieczornych policjanci będą prowadzili działania prewencyjno- kontrolne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwrócą uwagę na pieszych oraz rowerzystów, którzy często swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla samych siebie jak i innych uczestników ruchu.

Mundurowi będą stanowczo reagować w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że oni też są użytkownikami ruchu drogowego.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *