środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Mat. British Automotive Gdańsk

W Gdańsku powstaje nowy salon Jaguar i Land Rover firmy British Automotive Gdańsk

W Gdańsku powstaje nowy salon marek Jaguar i Land Rover - inwestorem British Automotive Gdańsk-03937British Automotive Gdańsk, jedyny autoryzowany salon sprzedaży i serwis samochodów Jaguar i Land Rover w województwie pomorskim, ujawnił wizualizację swojej najnowszej inwestycji. Przy Alei Grunwaldzkiej 239 trwa budowa całkowicie nowego obiektu, który obejmie salon sprzedaży, serwis oraz zaplecze techniczno-magazynowe. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca bieżącego roku. 

Budynek nowego salonu będzie miał 3 kondygnacje – 1 podziemną i dwie naziemne. Całkowita powierzchnia to 4333 m2, a powierzchnia użytkowa wyniesie 3728 m2.

W salonie znajdzie się miejsce dla 29 samochodów, co pozwoli zaprezentować pełną gamę modelową obu marek. Na piętrze planowana jest ekspozycja samochodów używanych, z programu Approved. Część z aut zaparkowana będzie na nadziemnym parkingu.

Rozpoczęta w tym roku budowa planowana jest na odbiór do końca roku, a co za tym idzie, otwarcie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2020 –  informuje Katarzyna Zblewska, Marketing Manager British Automotive Gdańsk.

Stan prac budowlanych przy nowym salonie na dzień 12 lipca:

Co stanie się z obecnym salonem przy Abrahama? 

Holding BA, będący właścicielem British Automotive Gdańsk, od lipca 2019 r. jest również generalnym importerem na Polskę marki SsangYong. Niewykluczone więc, że firma zaadoptuje dotychczasowy budynek przy Abrahama na potrzeby salonu i serwisu tej koreańskiej marki, która oficjalnie nie posiada przedstawicielstwa handlowego w Trójmieście (najbliższy salon sprzedaży działa w Redzie, w Gdańsku znajduje się autoryzowany serwis).

– Planowane przejęcie sprzedaży importerskiej marki SsangYong w Polsce to kolejny efekt trwającego przeglądu opcji strategicznych BAH. Zdecydowaliśmy się podjąć negocjacje z SsangYong ze względu na duży potencjał tej marki. Wynika on zarówno z obecnej oferty samochodów koreańskiego producenta, ich wysokiej jakości i solidności wykonania, jak również wiąże się z ambitnymi planami rozwojowymi, zakładającymi m.in. wprowadzania na rynek nowych modeli aut – komentuje Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz British Automotive Holding.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Jeden komentarz

  1. Fajnie by było jakby powstał salon ssanga w Trójmieście. Auta są naprawdę dobre i solidne. Brat kupił korando III niedrogo i jak na auto używane bardzo dobrze się trzyma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *