wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Zdjęcie poglądowe (Salon Lexus'a w australijskim mieście Perth)

W Gdańsku powstanie zupełnie nowy salon marki Lexus

Na działce znajdującej się w gdańskiej dzielnicy Strzyża, przy Alei Grunwaldzkiej, rozpoczęły się prace uporządkowywania terenu. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, jeszcze w tym roku rozpocznie się tam budowa nowej stacji dealerskiej Lexus. Docelowo ma to być najnowocześniejszy salon tej marki w Europie Wschodniej i kolejny zlokalizowany w tzw. „motoryzacyjnym zagłębiu” przy głównej arterii Gdańska, na styku trzech dzielnic: Wrzeszcza, Strzyży i Oliwy.

Lexus RC Dni Otwarte-02213
Salon Lexus Trójmiasto w Gdyni Orłowie

Według pozyskanych przez naszą redakcję informacji, inwestorem prac budowlanych jest Roman Walder, właściciel salonów marki Toyota w Chwaszczynie i Rumi oraz salonu Lexus Trójmiasto w Gdyni Orłowie.

Firma od kilku lat posiada autoryzacje na sprzedaż i serwis samochodów tej ekskluzywnej marki. W lipcu 2014 roku dealer uroczyście zainaugurował działalność swojego przedstawicielstwa w kompleksie Nowe Orłowo. Salon ten jednak pełni funkcję raczej tak zwanego „showroom’u” i przede wszystkim nie posiada serwisu. Ten bowiem, znajduje się w kompleksie Toyota Walder w Chwaszczynie.

Nietrudno więc zgadnąć, że dealer, aby spełnić wymagania marki Lexus, musi analizować budowę nowego salonu, połączonego z serwisem (w jednej lokalizacji). Taka inwestycja planowana jest właśnie na wspomnianej działce przy Alei Grunwaldzkiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – salon zostanie otwarty w pierwszej połowie 2017 roku – dowiedzieliśmy się od jednej z osób związanej z tą budową.

Nowy salon byłby już trzecią lokalizacją w której sprzedawane byłyby Lexusy w Trójmieście. Wcześniej, zanim otwarto salon w Orłowie, można było nabyć te samochody w obiekcie w Gdyni Redłowie (obecnie mieści się tam przedstawiciel Hondy).

Nowy salon Lexusa zbudowany zostanie przy Alei Grunwadzkiej, tuż obok stacji benzynowej BP. W bliskim sąsiedztwie funkcjonują również inne salony marek premium – BMW Bawaria Motors, British Automotive Polska – przedstawiciel Jaguara i Land Rover’a, a nieco dalej Mercedes-Benz Witman. Ponadto w okolicy są również salony Nissan Zdunek KMJ, Opel Konocar, Hyundai Margo, Ford BigAutohandel, Subaru Zdanowicz oraz Toyota Carter.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *