Slider
Slider
Fot. KWP

W Gdańsku próbowano ukraść Mini Cooper’a

21 września br. gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży pojazdu Mini Cooper o wartości 86 tys. zł. Samochód był zaparkowany w hali garażowej jednego z bloków na Matarni. Sprawcy włamali się do auta, lecz spłoszeni przez świadka, zostawili go i uciekli.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy miejskiej ustalili sprawców tego czynu i w poniedziałek ich zatrzymali. 36-letni recydywista i jego 41-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym gdańszczanom zarzuty za to przestępstwo, którzy przyznali się do próby kradzieży. Przesłuchał ich także prokurator i zastosował wobec nich dozór Policji. Za próbę kradzieży z włamaniem auta sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. To samo przestępstwo w warunkach recydywy zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *