niedziela , 21 lipca 2024
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. gdansk.ardvote.pl/projekty

W ramach Budżetu Obywatelskiego chcą zmienić darmowy parking dla urzędników w park

“Miasto likwiduje parkingi w mieście i zachęca do podróżowania komunikacją miejską. Pomóżmy urzędnikom świecić przykładem. Zamieńmy ich parking w park” – w ten sposób, autor pomysłu, Radosław Smilgin, zachęca do poparcia jego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego. O co dokładnie chodzi?

W samym centrum Miasta, na Hucisku, za Nowym Ratuszem znajduje się parking dostępny przede wszystkim dla urzędników. I to w sytuacji gdzie wszędzie dookoła stworzono płatne parkingowe, a nieopodal w Forum można bez problemu znaleźć parking.

Urzędnicy przekonują nas, że lepiej od auta poruszać się komunikacją miejską lub, że do pracy można dojechać rowerem. Niestety sami często nie mają świadomości jak rzadkie kursy, konieczność przesiadek i zapchane środki transportu utrudniają nam wybranie autobusu czy tramwaju.

Rower nie jest całorocznym pojazdem, a siatka ścieżek rowerowych zmusza nas do jazdy po ulicach lub po chodnikach. Do tego dziury powodują, że do pracy często dojeżdżamy zachlapani błotem. W obliczu braku dostępnych miejsc parkingowych dla mieszkańców w centrum miasta, uznaje się, że utrzymanie niedostępnego dla nich parkingu z 50 miejscami wydaje się być nadmiernym luksusem.

Zachowajmy minimum miejsc parkingowych wynikających z MPZP, a na reszcie posadźmy drzewa i powiększmy przylegający do parkingu skwer Czesława Niemena. Więcej zieleni w centrum dla urzędników i dla mieszkańców!

Tak dokładnie brzmi projekt złożony w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego w kategorii: Zieleń miejska, Przestrzeń publiczna, Zdrowie. Zakres rzeczowy projektu to likwidacja miejsc parkingowych i ogrodzeń oraz nasadzenia drzew. Szacowany koszt to 106 000 zł, na co składa się: likwidacja części miejsc parkingowych – 50 000 zł, nawiezienie ziemi i posianie trawy – 26 000 zł oraz nasadzenie drzew – 30 000 zł.

Pod projektem, anonimowo, internauci mogą komentować zamysł autora pomysłu. Można tam przeczytać m.in.:

Projektują buspasy na Grunwaldzkiej, to autobusem dojadą. Obecna władza moim zdaniem nie za bardzo rozumie, co wyprawia.

Doskonała inicjatywa. Od 33 lat mieszkam w Gdańsku i po raz pierwszy trafiam na projekt, na który chce głosować

Parking znajduje się w prawdopodobnie najlepiej skomplikowanym miejscu w mieście i jest zupełnie niepotrzebny. Park Niemena jak najbardziej zasługuje na rozszerzenie, preferowalnie nawet na drugą stronę ulicy, aż do Forum Gdańsk!

Uważam, że to wspaniały projekt który ma szansę wzbudzić w urzędnikach pokłady empatii.

Świetny pomysł ! Ekologia przede wszystkim! Przy okazji zadbamy o zdrowie mieszkańców oraz urzędników . Same plusy!

Więcej informacji o projekcie: TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Renault Rafale w Renault Zdunek – nowy sztandarowiec marki!

W salonach marki Renault w Trójmieście rozgościł się zupełnie nowy model w gamie tego producenta. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *