czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / W Trójmieście jest coraz więcej hybryd. Czy wyprą one diesle?
Fot. Motor Centrum

W Trójmieście jest coraz więcej hybryd. Czy wyprą one diesle?

Są bardziej ekologiczne niż samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi. W Uni Europejskiej mogą liczyć na legalny wjazd do samego centrum miasta oraz darmowe strefy parkowania. Napęd hybrydowy – czyli spalinowo-elektryczny jest coraz częściej wybierany przez nabywców nowych samochodów w Trójmieście. 

Prym w tej dziedzinie wiedzie Toyota.

yaris1
Fot. Toyota Carter

Wyraźnie widać spadek sprzedaży samochodów z silnikiem diesla na rzecz hybryd. Dotyczy to nie tylko Yarisa, ale także Aurisa. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z diesla. W naszej ofercie pojawiły się nowe silniki tego typu, które trafiły pod maskę debiutującego w czerwcu Avensisa. Diesel to także cały czas podstawowa jednostka wybierana przez klientów w RAV 4. W 2014 roku bramy Toyota Carter Gdańsk opuściło 361 pojazdów z silnikami benzynowymi. 61 hybryd i 140 diesli. W tym roku spośród 303 aut, sprzedanych od stycznia, do maja, 244 mają silniki benzynowe. 24 hybrydowe i tylko 36 silniki diesla. Tym samym wyraźnie widać przewagę silnika benzynowego i wzrastający udział hybryd – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk.

Coraz więcej firm wprowadza modele hybrydowe do swojej oferty i coraz częściej znajdują one nabywców w Trójmieście. Kilka dni temu firma Motor Centrum wydała swojemu klientowi kolejne już Mitsubishi Outlander PHEV.

Lexus Trójmiasto - dzień otwartej butelki-06958

Hybrydy świetnie sprzedają się także w salonie Lexus Trójmiasto. Na Pomorzu nabywcę znalazła także jedna z najdroższych hybryd na rynku – Porsche 918 Spyder sprzedane w Porsche Centrum Sopot.

Porsche 918 spyder-03213

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *