344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

W Trójmieście ubywa dealerów marek Alfa Romeo i Jeep. Auto-Mobil i Schewe bez autoryzacji

Z mapy trójmiasta znikają autoryzacje marek koncernu Stellantis. I co jest rzadkim zjawiskiem na naszym rynku, nie są zastępowane innymi, więc ich całkowita liczba w regionie się zmniejsza. W ostatnim czasie z przedstawicielstwem Alfy Romeo Fiata i Jeep’a pożegnały się firmy Auto-Mobil z Gdyni i Schewe z Gdańska. Aktualnie sprzedaż tych pojazdów prowadzą w Trójmieście tylko dwie firmy: Euro-Car w Gdyni oraz GEZET & Auto Plus w Gdańsku. 

Wiadomość ta raczej nie jest szokująca – wokół dealerów marek Stellantis, medialny “szum” trwa od dłuższego czasu. Firma gruntowanie “przetasowuje” grono swoich przedstawicieli. W Trójmieście przekonali się już o tym m.in. dealerzy związani z Oplem, Peugeotem czy Citroenem. Teraz przyszedł czas na kolejne marki – Alfa Romeo, Fiat i Jeep.

Co może dziwić, autoryzację tracą firmy o bardzo ugruntowanej pozycji z tymi markami, a ich miejsce zastępują nowi, silni gracze, którzktórzy z całą pewnością zyskają na pomniejszeniu się konkurencji.

Aktualna sytuacja na rynku motoryzacyjnym w naszym regionie jest dość dynamiczna – mówi Filip Formella, Kierownik ds. PR Euro-Car. Jako Grupa Euro-Car zapewniamy, że wszyscy Klienci marek Alfa Romeo, Jeep oraz Fiat mogą liczyć na indywidualne podejście oraz doświadczenie naszego zespołu. Dotyczy to zarówno sprzedaży samochodów nowych jak i obsługi serwisowej. Do dyspozycji jest szeroka oferta samochodów zastępczych na czas wizyt serwisowych, a także pełna pojazdów demonstracyjnych do testów – dodaje.

Salony wspomnianych firm, które utraciły autoryzację opustoszały. Jakie losy czekają budynki na razie nie wiadomo.

Gdański salon firmy Schewe “u szczytu formy”

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dwa odcinki S6 w pomorskim w betonie

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Bożepola Wielkiego dwa odcinki na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *