sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

W tym roku nie będzie „Klasycznego Zakończenia Sezonu”. Dlaczego? Pytamy organizatorów.

Bez wątpienia dwie największe i przez to najbardziej znane w Trójmieście imprezy związane z klasyczną motoryzacją to „Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu” oraz „Klasyczne Zakończenie Sezonu”. Niestety, w tym roku, po raz pierwszy od kilku lat, nie odbędzie się to wielkie spotkanie przy Stadionie Energa Gdańsk kończące sezon 2018. 

Każdego roku, każde ze spotkań gromadziło przy gdańskim stadionie setki klasycznych pojazdów, ale również tysiące miłośników takiej motoryzacji. Zloty były też swego rodzaju atrakcją turystyczną, często bowiem można było usłyszeć wśród odwiedzających obce języki.

Zobacz również: Zakończenie sezonu klasyków 2017

Co się stało, że tak pozytywnie odbierana inicjatywa w tym roku już się nie odbędzie? 

Powodem jest zmiana formy użytkowania dotychczasowego miejsca, której nie możemy zaakceptować. Pierwszy raz od istnienia „Trójmiasto, Klasycznie” podjęliśmy taką decyzję. Smutno nam z tego powodu, ale niestety innego wyjścia nie widzimy na ten moment – deklaruje Piotr Spieglanin z „Trójmiasto, klasycznie”, współorganizator co sezonowych spotkań.

Cykl tych spotkań ma już kilkuletnią historię i wpisał się stałe do kalendarza motoryzacyjnych wydarzeń w Trójmieście, chętnie pokazywanych przez lokalne, ale także ogólnopolskie media.

Zobacz również: Otwarcie sezonu klasyków 2017

Jako jeden z założycieli 'Trójmiasto, Klasycznie’ przyznaję, że rozwój tego „społeczeństwa” pozytywnie mnie zaskoczył i w życiu bym nie pomyślał, że rozwinie się to na taką skalę. Założenie było proste – zgromadzić ludzi z pasją do klasycznej motoryzacji w jednym miejscu by mogli wzajemnie się poznać, powymieniać doświadczeniami i znajomościami – mówi Piotr Spieglanin z „Trójmiasto, klasycznie”, współorganizator co sezonowych spotkań.

Idea spotkań z biegiem czasu przeobraziła się w tradycję. 

Nasze spotkania z początku nie organizowaliśmy dla publiczności, a dla właścicieli klasyków. Miejsca dla gości zostały wyznaczone dopiero po którymś spotkaniu bo uznaliśmy, że też są potrzebne. Pierwsze spotkanie było w Gdańsku Głównym przy współpracy z Wydziałem Remontowym przy Bramie Stoczniowej – miejsce historyczne. Ale już wtedy było ciasno. Szukaliśmy sporych parkingów miedzy innymi pod Filharmonią Bałtycką. Nie chodzi tylko o wielki plac gdzie się pomieszczą tysiące aut. Chodzi o klimat nie tylko na parkingu jak i dookoła – przy Filharmonii – starówka, przy jednym ze stadionów mnóstwo zieleni, przy innym „kawałek bursztynu” w tle. Nie chcemy się wynosić za miasto, ale betonowe parkingi nie maja tego klimatu.

Zakończenia Sezonu w tym roku nie będzie. A co z kolejnymi sezonami? 

Będziemy próbowali w przyszłym roku znaleźć „swoje miejsce”. Może uda nam się dogadać z dotychczasowym miejscem, a może jednak znajdziemy nowe? Może będzie lepiej? Może gorzej ? Mnóstwo niewiadomych – na szczęście mamy trochę czasu żeby rozwiązać problem, który powstał w czasie zakończenia sezonu 2018 – celowo pisze to z małych liter, bo niestety wydarzenie nie będzie miało miejsca. Mamy pewien plan, który może otworzy nam okno na coś nowego. Ale jak na razie musimy potrzymać Was w niewiedzy. Lepiej pozytywnie zaskoczyć niż negatywnie zawieść. Trzymajcie kciuki i mam nadzieje, ze widzimy się na „Rozpoczęciu Klasycznego Sezonu 2019” organizowanym przez Trójmiasto, Klasycznie! Pamiętajcie – „My naród – We the people” (spokojnie – trzymamy się z dala od polityki, po prostu Trójmiasto,Klasycznie tworzycie Wy!). Jesteśmy także otwarci na sprawdzone i konkretne propozycje z Waszej strony – napisał Piotr Spieglanin. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *