piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

W weekend policjanci z Gdańska zatrzymali 15 nietrzeźwych kierowców i rowerzystów

W miniony weekend gdańscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego piętnaście osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,8 promila.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend w ręce policjantów wpadło 9 kierowców, którzy mając w wydychanym powietrzu od ponad 0,2 do 2,8 promila wsiedli za kółko swoich pojazdów. Wśród nich był 37-latek z Gdańska, który będąc pod wpływem 2,8 promila alkoholu, kierował samochodem marki Volkswagen Golf. Funkcjonariusze zatrzymali go, kiedy jechał ulicą Błękitną.

Funkcjonariusze drogówki ujawnili też 6 cyklistów, którzy będąc pod wpływem alkoholu kierowali rowerem. Niechlubnym rekordzistą okazał się tu być 40-latek z Gdańska, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy w sobotę. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na ul. Szuwary, kiedy jechał rowerem mając w wydychanym, powietrzu 2,4 promila.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *