sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Panek CarSharing (Facebook)

Wakacyjna tradycja – wjazd samochodem na plażę

Każdego roku w okresie letnim, do mediów docierają informacje o wjeździe samochodu lub samochodów na plażę i spektakularnej akcji ich wyciągania. Mimo odpowiedzialności i kosztów takiej zabawy, nie brakuje chętnych do spróbowania swoich sił. 

Polskie nadmorskie plaże zweryfikowały już nieraz możliwości zarówno samochodów terenowych jak i przede wszystkim ich kierowców.

Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło na początku lipca we Władysławowie. Tym razem ofiarą bezmyślności kierowcy padła Toyota Yaris – w dodatku wynajęta „na minuty” w firmie Panek.

Klient zostanie oczywiście obciążony kwotą wyciągania auta, karą złamania regulaminu oraz otrzyma prezent od policji” – poinformował operator.

Do podobnej sytuacji doszło także w zachodnio-pomorskim, gdzie podczas jednej z imprez motoryzacyjnych, do Bałtyku wjechał Mercedes G500 4×4². Tutaj także nie obyło się bez pomocy w wyciągnięciu samochodu, a kierowca za swój wyczyn został ukarany.

Przypomnijmy, że za sam wjazd na plażę nad morzem, jeziorem lub rzeką, grozi mandat w wysokości 500 zł. Jeśli jednak zaparkujemy w bliskim sąsiedztwie wody, może dojść do skażenia cieku wodnego oleistymi substancjami z samochodu. Wówczas kara finansowa, jaką otrzyma kierowca, może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Warto jednak zaznaczyć, że służby jak też i posiadacze zezwolenia wydawanego przez Urząd Morski, mogą wjechać pojazdami mechanicznymi na plażę. Tak więc nie każdy motocykl, quad czy samochód jest tam nielegalnie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *