Slider
Slider
Fot. KWP

Wakacyjne warsztaty „bezpiecznie na drodze” w Gdyni

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci z gdyńskiej komendy wspólnie z Centrum Nauki Experyment przygotowali wakacyjne warsztaty „Bezpiecznie na drodze”. Akcja trafiła do dzieci, młodzieży oraz rodziców z Gdyni oraz wielu turystów wypoczywających w naszym mieście. Policjanci przygotowali porady dotyczące bezpiecznego korzystania z dróg oraz zaprezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień do działań gdyńskiej drogówki.

Ubiegły weekend w Gdyni upłynął pod hasłem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z gdyńskiej komendy oraz pracownicy Centrum Nauki Experyment, w ramach wakacyjnych warsztatów „Bezpiecznie na drodze”, zaprosili dzieci, młodzież oraz rodziców na spotkanie poświęcone odpowiedzialnemu i świadomemu korzystaniu z dróg. W ramach dwudniowych warsztatów stróże prawa przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, przekazywali porady i ostrzeżenia dotyczące zagrożeń w ruchu drogowym, zaprezentowali też służbowe pojazdy, które na co dzień są wykorzystywane do działań gdyńskiej drogówki.

Fot. KWP
Fot. KWP

Każdy, niezależnie od wieku mógł skorzystać z obecności policjantów w gdyńskim Experymencie. Najmłodsi najchętniej zwiedzali wystawę policyjnego sprzętu, dla starszych i rodziców dostępne były m.in alkogogle, które symulują reakcję nietrzeźwego kierowcy.

Policjanci z Gdyni życzą wszystkim udanych i słonecznych wakacji. Nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie. W ruchu drogowym nie ma miejsca na wakacje – bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *