piątek , 22 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Straż Miejska Gdańsk

Warsztaty samochodowe pod lupą strażników miejskich z Gdańska

Mundurowi z Referatu Ekologicznego gdańskiej Straży Miejskiej sprawdzali czy właściciele serwisów pozbywają się odpadów zgodnie z przepisami. Mandatami ukarali tych, którzy nie wywiązywali się ze swoich obowiązków.

Firmy prowadzące usługi związane z naprawą aut mają ściśle określone przez prawo obowiązki w zakresie zarządzania odpadami powstającymi na ich terenie.

Mimo to w ostatnim czasie gdańscy strażnicy miejscy wśród nielegalnych składowisk odpadów znajdowali porzucone elementy pojazdów. Ich ilość wskazywała, że prawdopodobnie pochodziły z warsztatów samochodowych czy wulkanizacyjnych. Mogło to też sugerować, że nie wszyscy właściciele serwisów posiadają niezbędne zezwolenia i uprawnienia do prowadzenia swojej działalności, a co za tym idzie, pozbywają się odpadów niebezpiecznych w sposób niezgodny z przepisami.

Prowadzone przez strażników miejskich kontrole mają pomóc w walce z nielegalnymi podrzutami odpadów samochodowych, za których uprzątnięcie koszty ponosi gmina. Od początku roku funkcjonariusze z sekcji ochrony środowiska Referatu Ekologicznego skontrolowali 14 warsztatów samochodowych. Mundurowych szczególnie interesowało, w jaki sposób właściciele serwisów pozbywają się między innymi zużytych opon, akumulatorów, czy plastikowych elementów wyposażenia. Strażnicy miejscy zwracali również uwagę czy nie są spalane odpady w instalacjach grzewczych. W 7 przypadkach kontrole ujawniły nieprawidłowości. Ich sprawców ukarano 10 mandatami.

W najbliższych miesiącach planowane są kolejne kontrole warsztatów samochodowych. Za pozbywanie się odpadów niebezpiecznych niezgodnie z przepisami strażnik miejski może nałożyć mandat do 500 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *