niedziela , 3 grudnia 2023
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

We Władysławowie trwają zawody Cold Waves by Porsche

Po kilku tygodniach oczekiwania nadeszły fale, które pozwolą rozegrać zawody Cold waves by Porsche. W niedzielę 5 marca Władysławowo na jeden dzień stanie się światową stolicą cold water surfingu.

Na jednym z najsłynniejszych spotów surfingowych w Polsce, położonym u samej nasady Półwyspu Helskiego, pojawili się mistrzynie i mistrzowie surfingu, którzy powalczą o nagrody pieniężne o łącznej puli 12 tys. euro. To szansa na spełnienie marzeń zawodników o wyjeździe na najlepsze surfowe spoty na świecie lub zakup nowego sprzętu.

Zawody, których pomysłodawcą i organizatorem jest marka Porsche, będą otwarte dla oglądających. Zielony alert, który właśnie się pojawił, oznacza, że start rywalizacji rozpocznie się w niedzielę 5 marca. Zawody odbędą się w wodzie o temperaturze 1-2˚C; to jedne z najbardziej ekstremalnych warunków do surfingu na świeci. Zawodnicy i zawodniczki będą wyposażeni w pianki neoprenowe, buty i rękawice o grubości min. 5 mm.

Jestem przekonany, że możemy liczyć na surfingowe widowisko na europejskim poziomie, którego Bałtyk wcześniej nie widział. A wszystko to w zimowej aurze na spocie w Surf Stolicy bałtyckiego surfingu – Władysławowie” – mówi surfer, fotograf i konsultant ds. organizacyjnych Cold waves by Porsche, Krzysztof Jędrzejak.

Przełamywanie własnych ograniczeń, dążenie do perfekcji i codzienne podnoszenie poprzeczki to wspólne mianowniki, które łączą świat surfingu i motoryzacji w wykonaniu Porsche” – mówi Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce.

Cold waves jest opowieścią o marzycielach, co dobrze przekazuje kampania Porsche „Napędzani marzeniami” z mistrzynią Polski w surfingu Karoliną Wolińską oraz oficjalnym samochodem mistrzostw Porsche Taycan w roli głównej. Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Jędrzejaka to czarno-białe obrazy, czasem nieostre, o dużym ziarnie i kontraście; świetnie oddają atmosferę, którą będzie można odczuć na bałtyckiej plaży podczas niedzielnych zawodów.

W zawodach weźmie udział nawet 24 zawodników w kategorii Men Open i 12 zawodniczek w Women Open. Rywalizować będą w 15-minutowych heatach, po 4 osoby w każdym. Z każdego heatu awansują 2 osoby z najlepszymi wynikami. Oceniać ich będzie 3 sędziów certyfikowanych przez International Surfing Association. Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymają unikatowe statuetki oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 12 tys. euro.

Źródło: Porsche Polska, zdjęcia: Krzysztof Jędrzejak

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Tydzień koreański z SsangYong Makurat od 2 do 8 grudnia

Na 2 grudnia zaplanowano oficjalne otwarcie nowej stacji dealerskiej SsangYong w Trójmieście. Przedstawicielem tej koreańskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *