sobota , 13 sierpnia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

We wtorek rozpoczyna się remont al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu

Szykuje się remont głównej arterii samochodowej Gdańska. W przyszłym tygodniu drogowcy pojawią się na al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki oraz od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich w kierunku Sopotu. W ramach prac poprawiona zostanie nawierzchnia jezdni.

Roboty rozpoczną się we wtorek, 26 lipca. Zgodnie z zamówieniem Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, na istniejącej nawierzchni jezdni, po jej sfrezowaniu, położonych zostanie kilka warstw asfaltu.
Wymieniona zostanie również nawierzchnia na przyległych do jezdni miejscach postojowych oraz zjazdach. Położone zostaną też nowe krawężniki – informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W ciągu ulicy zjazdy zostaną wykonane z nawierzchni bitumicznej. Będą one dostosowane do istniejącego układu drogowego, a zaprojektowano je z zachowaniem ich istniejącej szerokości. Projekt zakłada również wykonanie opaski – między jezdnią a torowiskiem – z grafitowej kostki betonowej. Ta ułatwia m.in. sprzątanie i odśnieżanie tej części jezdni, a także ewentualne parkowanie samochodów.

Jest też i dobra wiadomość dla pieszych. Na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki zaplanowano remont chodnika na wysokości ul. Lendziona (przy przejściu dla pieszych) i niewielki fragment chodnika na wysokości ul. De Gaulle”a. Taki remont nie jest przewidywany natomiast na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich.

Prace powinny zakończyć się pod koniec sierpnia br.

Co będzie się działo od wtorku? W pierwszym etapie prac zwężona zostanie jezdnia z trzech do dwóch pasów ruchu na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich w kierunku Sopotu, z wyłączeniem skrzyżowań.

Przez około 1,5 tygodnia wyłączony zostanie prawy skrajny pas ruchu, a przez kolejne 1,5 tygodnia – skrajny lewy pas ruchu. W tym czasie wymieniane będą krawężniki, zabezpieczane kable w przejazdach, wykonane nowe wjazdy, regulowane studnie i frezowana nawierzchnia – wylicza Agnieszka Zakrzacka.

Prace wykona firma budowlano-drogowa MTM S.A. z Gdyni.

Źródło: gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.