czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] BMW X2 M35i – kompaktowy „SAC” z genami M Power w BMW Zdunek

BMW X2, czyli SAC – Sports Activity Coupé, jak kwalifikuje i nazywa go BMW, to zarazem jeden z najrzadszych modeli tej marki w naszym regionie. Możliwe, że niska popularność, wynikająca być może ze zbyt górnolotnej ideologii wokół tego samochodu zbudowana przez producenta, zostanie przełamana dzięki najnowszej wersji M Performance. Mocarne X2 ma napęd na 4 koła, 306 koni mechanicznych i kosztuje od 231 600 zł. 

Jak wskazuje litera M w oznaczeniu, nowe X2 M35i oferuje dynamiczne właściwości jezdne samochodu M Performance. Po raz kolejny kryje się za tym sportowa dywizja BMW M GmbH. Dwulitrowy silnik TwinPower Turbo pod osłoną M Performance to pierwsza 4-cylindrowa jednostka M Performance i jednocześnie najmocniejszy taki silnik BMW. Generuje moc 306 KM i maksymalny moment obrotowy 450 Nm. Aby zapewnić bezpieczne przeniesienie mocy na asfalt, X2 M35i wyposażone jest standardowo w inteligentny napęd na cztery koła xDrive i 8-stopniową skrzynię Steptronic z funkcją Launch Control. Skrzynia automatyczna ma specjalne zestrojenie M Performance. Z takim wyposażeniem BMW X2 M35i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Odpowiednią stabilność termiczną silnika zapewnia teraz nowo zaprojektowany układ chłodzenia.

BMW X2 M35i jako typowy samochód M Performance oprócz mocnego silnika ma również sportowy układ jezdny M specjalnie dostrojony i dostosowany do sportowego charakteru samochodu. Opcjonalnie dostępny jest również adaptacyjny układ jezdny z dwoma ręcznie regulowanymi trybami łączący maksymalnie sportowy charakter i komfort jazdy. Szczególną ciekawostką techniczną – a także debiutem w samochodzie M Performance – jest sportowy dyferencjał M na przedniej osi. Podczas bardzo dynamicznych manewrów blokowany mechanizm różnicowy najskuteczniej zmniejsza straty trakcji na przednich kołach. Również układ hamulcowy został przystosowany do wymogów X2 M35i. Sportowy układ hamulcowy M z zaciskami stałymi w metalizowanym kolorze granatowym i 18-calowymi tarczami stalowymi z przodu (17 cali z tyłu) gwarantuje niezmiennie krótką drogę hamowania nawet przy największym obciążeniu.

X2 M35i jest standardowo wyposażone w sportowy układ jezdny M ze sztywniejszymi sprężynami i amortyzatorami oraz obniżeniem pojazdu.

Szerokie nerki BMW X2 M35i z ramkami w kolorze Cerium Grey umożliwiają już na pierwszy rzut oka odróżnienie tego modelu od innych. Również elementy wokół wlotów powietrza i lusterka zewnętrzne wykonane są w kolorze Cerium Grey. Tył X2 M35i wyróżnia standardowy spojler tylny M oraz dwie specjalnie zaprojektowane końcówki wydechu, również w kolorze Cerium Grey.

 

X2 M35i wyposażone jest standardowo w skórzaną kierownicę sportową M z łopatkami zmiany biegów i listwy progowe z przodu z napisem „M35i”. Nowością są opcjonalne sportowe fotele przednie M.

Seria M35i jest odpowiedzią BMW na konkurencyjne modele „35” ze stajni Mercedes-AMG. Samochody te adresowany są do klientów oczekujących mniej ekstremalnych i wyczynowych doznań niż ma to miejsce w przypadku topowych odmian, ale równocześnie chcących poczuć sportową magię podrasowanych aut ze stajni BMW.

Ceny X2 M35i rozpoczynają się od 231 600 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Energa udostępnia kierowcom innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zainstalowała kolejne dwie …

Jeden komentarz

  1. Zapraszamy do naszego wirtualnego salonu samochodowego w ceniu uzyskania na ten model najlepszego mozliwego rabatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *