Slider
Slider

[Wideo] Der Stern II – wystawa klasycznych Mercedesów i modeli AMG w Sopocie

Der Stern II - wystawa klasycznych Mercedesów i 50-lecie AMG w Sopocie-1480067Classic Moto Story po raz kolejny zaprosiło miłośników samochodów z gwiazdą na masce na Skwer Kuracyjny w Sopocie. W minioną niedzielę odbyła się tam druga edycja imprezy „Der Stern”, której motywem przewodnim w tym roku było 50-lecie AMG, czyli najbardziej usportowionych Mercedesów. 

Nadworny tuner marki Mercedes-Benz obchodzi w tym roku swoje 50-te urodziny. Nie umknęło to uwadze władzom stowarzyszenia Classic Moto Story, którzy także lokalnie, w Trójmieście postanowili uczcić to wydarzenie.

Tegoroczna edycja zdominowana była przez nowsze samochody, za to z mocnymi silnikami. Wśród zaprezentowanych modeli AMG królem był bez wątpienia model SLS AMG. Jest to pierwszy model w gamie Mercedes-Benz opracowany w 100% przez sportową dywizję z Affalterbach. Ponadto w Sopocie pokazano modele G63 AMG, C43 AMG (W202) i E55 AMG (W210 i W211).

Odrębne stoisko miał również dealer Mercedes-Benz Witman z Gdańska, będący głównym sponsorem wydarzenia. Zaprezentowano na nim najnowszą odmianą Klasy C w wersji Coupe – w limitowanej i najmocniejszej odmianie AMG C63 S Edition 1.

Der Stern II - wystawa klasycznych Mercedesów i 50-lecie AMG w Sopocie-1470841

Ukłonem w stronę klasyków był natomiast Mercedes Klasy S W140 z 1993 roku, który promował usługi serwisowe dealera. Na miejscu obecny był również Doradca Serwisowy wyspecjalizowany w obsłudze starszych modeli spod znaku gwizdy.

Klasyczne modele reprezentowane były między innymi przez W123, W111, W115 czy też W108.

Firma MotoSPA, która prezentowała swoje usługi auto-detailingowe, przywiozła z kolei coraz rzadsze i coraz bardziej poszukiwane modele generacji W124: model 500E oraz odmianę cabrio A124.

Der Stern II - wystawa klasycznych Mercedesów i 50-lecie AMG w Sopocie-1470893

Kolejna wystawa pod skrzydłami Classic Moto Story odbędzie się w tym samym miejscu w niedzielę 11 czerwca. Dotyczyć będzie ona szwedzkiej marki Volvo.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przyjechał na stację mimo zakazu prowadzenia i uszkodził dystrybutor

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca pistoletem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *