Slider
Slider

[Wideo] Dróżnik w Rumi podniósł kolejowe szlabany tuż przed przejeżdzającym pociągiem

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w Rumi przy ulicy Zbychowskiej. Po przejechaniu jednego z pociągów, dróżnik niezgodnie z procedurą podniósł rogatki wpuszczając samochody na przejazd tuż przed nadjeżdżającym składem. Sytuację dostrzegł najwyraźniej maszynista pociągu próbując w ostatniej chwili ostrzec kierowców sygnałem dźwiękowym. 

Nasz Czytelnik nagrał moment zdarzenia rejestratorem jazdy, kiedy sekundy przed przejazdem pociągu, przez tory przejeżdża Skoda Octavia.

Sprawę na łamach tvn24.pl skomentował Mirosław Siemieniec, Rzecznik PKP PLK S.A.:

Ze wstępnych danych wynika, iż na nastawni stacji Rumia szkolony pracownik, niezgodnie z procedurą, bez zgody nadzorującego, podniósł rogatki. Natychmiast obu pracowników odsunięto od czynności. Są zawieszeni w obowiązkach. Jest to wyjątkowa sytuacja i po analizie sytuacji podjęte będą działania, by nawet prawdopodobieństwo takich zdarzeń całkowicie wyeliminować.

Mirosław Siemieniec, zwraca również uwagę, że zachowanie kierowcy nie było prawidłowe:

Natychmiast po przejeździe pierwszego pociągu, nie czekając na wyłączenie czerwonego światła, które gaśnie, gdy rogatka całkowicie się podniesie, wjechał na przejazd. Wjazd na przejazd jest dopuszczalny dopiero po całkowitym podniesieniu się rogatek i zgaśnięciu czerwonych świateł.

Na miejscu zdarzenia pojawiali się również policjanci. Pracownicy kolei byli trzeźwi.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *