344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

[Wideo] Dydaktyczne pomoce od Renault Polska i Grupy Zdunek dla gdańskiej samochodówki

Renault i Grupa Zdunek przekazały Zespołowi Szkół Samochodowych silniki, skrzynię biegów oraz samochody do nauki-03209Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku mogą dzisiaj mówić o podwójnym szczęściu. Z jednej strony zakończenie roku szkolnego i początek wyczekiwanych wakacji, z drugiej dydaktyczne prezenty, z których uczniowie skorzystają po powrocie do szkolnych ławek we wrześniu. Renault Polska oraz Renault Zdunek przekazały placówce pomoce dydaktyczne – są to dwa samochody osobowe, dwa silniki oraz skrzynia biegów.

Przekazane samochody są kompletne i sprawne i co najważniejsze – posiadają dość nowoczesne wyposażenie, które pozwoli zgłębić uczniom wiedzę na temat ich budowy. Auta pochodzą z działu szkoleniowego Renault, gdzie służyły pracownikom sieci. Jednym z nich jest model Vel Satis – kiedyś, bardzo luksusowy, awangardowy i nowoczesny samochód. Drugi to Renault Megane Cabrio – pojazd o dość zaawansowanej konstrukcji ze względu na sztywny, rozkładany dach.

Przygotowaniem samochodów do pełnienia funkcji szkoleniowej w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku zajęła się firma Renault Zdunek. Właściciel firmy i jej prezes, Tadeusz Zdunek, jest absolwentem tej szkoły.

Jest olbrzymie zapotrzebowanie na fachowców, brakuje ich. Dlatego też coraz więcej firm samochodowych współpracuje ze szkołami, aby kształcić pracowników dla tej branży – mówi Tadeusz Zdunek, Prezes Grupy Zdunek. Jakość naprawy jest bardzo ważna. Mechanik który źle wykona naprawę powoduje awaryjność samochodu i złą opinię o danym modelu czy nawet marce. Dlatego tak istotne jest kształcenie młodych mechaników w oparciu o nowoczesne, a nie przestarzałe samochody – dodaje.

Współczesne pojazdy mają bardzo zaawansowane układy elektryczne. Kiedyś jedynym takim wyposażeniem było radio. Dzisiaj niemal wszystko w samochodzie ma podłoże elektroniczne – opowiada Mirosław Sreberski, Dyrektor Zespółu Szkół Samochodowych
im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.

Uczniowie gdańskiej szkoły, od nowego roku szkolnego, będą mieli okazję zdobyć wiedzę o nowoczesnych rozwiązaniach w samochodach. Mimo zaawansowanego już, kilkonastoletniego wieku przekazanych samochodów, były one licznie zastosowane w obu tych modelach.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Walder buduje nowy salon Toyota Professional w Gdańsku

Dealer Toyota Walder jest na ukończeniu swojej najnowszej budowy – będzie nią nowy salon Toyota …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *