sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Jaguar, Land Rover i Aston Martin! Dobiega końca budowa największego w Polsce salonu JLR

W Gdańsku, przy ulicy Grunwaldzkiej 239, dobiega końca budowa nowego, imponującego salonu British Automotive Gdańsk. Będzie to największy obiekt marek Jaguar i Land Rover w Polsce z ekspozycją nawet 29 nowych i używanych samochodów grupy JLR. Niespodzianką są także przymiarki dealera do uruchomienia sprzedaży, a na pewno stanowiska serwisowego elitarnych brytyjskich samochodów sportowych – Aston Martin. Będzie to pierwsze oficjalne przedstawicielstwo marki z segmentu najbardziej prestiżowych producentów motoryzacyjnych w Trójmieście. 

Nowy salon zlokalizowany jest przy głównej arterii miasta Gdańsk. Jego atutem jest także bliskie sąsiedztwo przedstawicielstw konkurencyjnych marek: Mercedes-Benz (w tym AMG Brand Center), BMW oraz Lexus.

Obiekt powstaje na działce o powierzchni ponad 7 000 m² i ma ponad 3700 m² całkowitej powierzchni użytkowej. Budynek jest 3-poziomowy. Na najniższej, podziemnej kondygnacji o powierzchni 2100 m², znajdzie się magazyn części, serwis z 10-stanowiskami obsługowymi, myjnia, zaplecze socjalne oraz obszerna hala garażowa dla kilkudziesięciu samochodów.

Na parterze znajdować się będą ekspozycje nowych samochodów marek Jaguar i Land Rover oddzielonych efektowną, zadaszoną recepcją. Drugie piętro to ekspozycja samochodów używanych oraz zewnętrzny taras, gdzie także eksponowane będą wybrane  samochody.

Na poziomie ziemi znajdzie się także zadaszony parking dla klientów oraz miejsca parkingowe dla samochodów elektrycznych wraz z ładowarkami.

Ciekawym rozwiązaniem jest doświetlenie hali serwisowej naturalnym światłem – poprzez przeszklenie jeden ze ścian. Znajdzie się tam także zewnętrzny taras dla pracowników, który ozdobią rośliny.

Najciekawszą nowością związaną z nową inwestycją British Automotive Gdańsk jest wdrożenie na trójmiejski rynek sportowych marek – z jednej strony samochody serii SV, będące usportowionymi odmianami Land Rover’a (konkurencja AMG, BMW M i Audi Sport) i przede wszystkim ekskluzyjnej marki z portfolio British Automotive.

Docelowo, kolejnym elementem naszego rozwoju będzie Aston Martin, jako pierwszy autoryzowany dealer w Trójmieście, prezentujący te samochody – opowiada Piotr Wejman, Prezes Zarządu British Automotive Gdańsk.

Marki Jaguar i Land Rover dynamicznie się rozwijają, zyskując z każdym miesiącem nowych klientów.

W 2019 roku sprzedaliśmy 320 samochodów, to dla nas ogromny i rekordowy wynik – informuje Magdalena Larczyńska, Dyrektor Handlowy British Automotive Gdańsk.

Firma British Automotive Gdańsk funkcjonuje w Gdańsku od 2006 roku. Obecny salon zlokalizowany jest przy ulicy Abrahama 5. Nowy obiekt, którego otwarcie planowane jest na przełom kwietnia i maja 2020 roku, dzieli od dotychczasowego zaledwie 400 metrów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *