środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

[Wideo] KIERUJĄC UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! – akcja pomorskiej policji

Korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu to bardzo niebezpieczne zjawisko na drogach, a kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie to stwarza. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci rozpoczęli akcję pod hasłem: KIERUJĄC UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupiają się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Dzisiaj rano pomorscy policjanci rozpoczęli akcję pod hasłem: KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań mundurowi z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego kontrolują kierowców, szczególną uwagę zwracając na tych, którzy podczas jazdy popełniają wykroczenie używając telefonu komórkowego. W ten sposób funkcjonariusze chcą ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych spowodowanych przez nieuwagę kierowców zajętych obsługą telefonu, ale także popularyzować rozwiązania, które umożliwiają bezpieczne i zgodne z przepisami korzystanie z telefonu w czasie jazdy.

Przypominamy! Kierowca zajęty rozmową, pisaniem sms-a lub jakąkolwiek inną czynnością w telefonie, reaguje tak, jakby był nietrzeźwy. Szacuje się, że ponad połowa kierowców korzysta z telefonu komórkowego w czasie jazdy, z czego 67% robi to, trzymając telefon przy uchu. Prawie wszyscy bo 95% osób wie, że takie zachowanie jest niebezpieczne. Jeżeli ktoś musi rozmawiać przez telefon w czasie kierowania pojazdem, to powinien zaopatrzyć się w urządzenia, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z komórki. Mogą to być przewodowe i bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, lub też inne urządzenia głośnomówiące. Mandat za korzystanie z telefonu komórkowego przez kierującego w ruchu to 200 złotych i 5 punktów karnych.

Pytanie, ile z tych wypadków, gdzie „kierujący pojazdem, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z innym pojazdem” spowodowanych było korzystaniem z telefonu? – pozostanie bez odpowiedzi.

Pamiętaj! Wystarczy chwila nieuwagi i brak koncentracji, by stracić życie i pozbawić życia innych.

Kierowco, wsiadając za kierownicę samochodu bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Apelujemy. KIERUJĄC, UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK!

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *