czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Kadr ze spotu "Lepiej... przeparkuj"

[Wideo] „Lepiej… przeparkuj!”. Gdańsk przypomina o zasadach parkowania na „kopertach”

„Lepiej… przeparkuj!” – film opublikowany w portalach społecznościowych Gdańska ma przypomnieć kierowcom o zasadach korzystania z miejsc przeznaczonych do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami. W rolach głównych popularni gdańscy komicy: Wiolka Walaszczyk i Filip Puzyr, których mogliśmy oglądać w poprzednich odsłonach cyklu „Lepiej…”.

Bezprawne parkowanie samochodów w miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami to problem Gdańska, jak i wielu polskich miast.

Świadomość kierowców, co prawda jest większa niż kilka lat temu, jednak wciąż notujemy przypadki ignorowania zasad parkowania na niebieskich „kopertach”. W 2019 roku gdańska Straż Miejska przyjęła 352 zgłoszenia dotyczące blokowania takich miejsc przez osoby do tego nieuprawnione.

Sprawa jest poważna, choć jak twierdzi Marta Drzewiecka, rzeczniczka Staży Miejskiej w Gdańsku, większa świadomość społeczna i surowe sankcje – 500 zł mandatu, 5 punktów karnych i groźba odholowania auta podczas nieobecności właściciela – powodują, że takich przypadków jest coraz mniej.

  • w 2019 strażnicy odnotowali 281 takich interwencji
  • w 2013 było ich 594
  • w 2011 było ich 461

Doceniając pozytywny odbiór poprzednich spotów z serii „Lepiej…”, poświęconych parkowaniu hulajnóg oraz sprzątaniu po swoich pupilach, gdański magistrat postanowił podjąć działanie na rzecz zwiększania świadomości i wrażliwości kierowców również w tym obszarze.

Zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami łamie zasady solidarności społecznej i, tak po ludzku, utrudnia ich życie codzienne. Chcieliśmy więc przypomnieć kierowcom o tym, kto jest uprawniony do parkowania na niebieskich „kopertach”.

Do współpracy przy „Lepiej… przeparkuj!” zaproszono twarze znane już z poprzednich odsłon cyklu „Lepiej…”: Wiolkę Walaszczyk i Filipa Puzyra, lubianych i rozpoznawalnych gdańskich standup’erów, którzy, wzorem poprzednich produkcji, w nieco lżejszej konwencji pokazują problem stawania aut w miejscach przeznaczonych do postoju dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Gdansk.pl (Autor: Joanna Kubik)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Energa udostępnia kierowcom innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zainstalowała kolejne dwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *