niedziela , 24 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / [Wideo] Nietrzeźwi kierowcy. Rekordzista jechał blisko 200 km/h na motocyklu
Fot. Pomorska Policja (Youtube)

[Wideo] Nietrzeźwi kierowcy. Rekordzista jechał blisko 200 km/h na motocyklu

Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość prawie o 100 km/h. Okazało się, że jednośladem kierował 51-letni gdańszczanin, który nie miał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy. Alkomat pokazał, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Za kierowanie motocyklem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenia.

Wczoraj po południu na alei Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali 51-latka kierującego motocyklem marki Yamaha. Mężczyzna jechał z prędkością 198 km/h tam, gdzie ograniczenie prędkości było do 100 km/h. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 51-letni mieszkaniec Gdańska prowadził motocykl, mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania.

Motocyklista stanie teraz przed sądem. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kierowca odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie motocyklem bez uprawnień.

Pracowity weekend gdańskiej drogówki

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali osiem osób, które kierowały samochodem pod wpływem alkoholu.
Podczas prowadzonych kontroli na ulicach Gdańska, w piątek policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu kierowała Mercedesem. Do zatrzymania kobiety przyczynili się dwaj inni kierowcy, którzy widząc, jak kobieta jedzie ul. Spacerową tzw. zygzakiem, powiadomili Policję i pojechali za kierującą. Gdy kobieta zatrzymała auto na terenie jednej z posesji w Gdańsku Oliwie, świadkowie wyjęli kluczyki ze stacyjki w jej samochodzie i uniemożliwili jej dalszą jazdę, do przyjazdu policjantów ruchu drogowego.

Policjanci, sprawdzili trzeźwość 42-latki, alkomat pokazał ponad 2,5 promila. W takim stanie 42-latka jechała do pracy.

W sobotę zatrzymano kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był 44-letni gdańszczanin, który mając w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu, spowodował wypadek drogowy na al. Rzeczypospolitej. Mężczyzna podczas wyprzedzania zderzył się z dwoma innym autami. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowe, a także za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu sprawcy tego wypadku.

Natomiast w niedzielę policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pięciu kolejnym nietrzeźwym kierującym. Wśród nich był 43-letni kierowca Citroena, który mając w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila, spowodował kolizję drogową. Do zdarzenia doszło przed godziną piątą rano na ul. Chmielnej. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że 43-latek, jadąc ul. Chmielną w kierunku ul. Podwale Przedmiejskie, uderzył w tył stojącego przed nim samochodu.

Tego samego dnia o godz.20:20 na al. Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena. Podczas interwencji okazało się, że 32-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem, mając w wydychanym powietrzu 3 promile alkoholu.

Pół godziny później funkcjonariusze drogówki otrzymali zgłoszenie o kierowcy Renault, który jedzie ul. Grunwaldzką i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Jeden z patroli ruchu drogowego zauważył opisany w komunikacie samochód. Funkcjonariusze od razu dali mężczyźnie polecenie do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca, widząc radiowóz, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, który po kilkuset metrach zakończył się na ul. Brzozowej. Policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencję, obezwładnili go i założyli kajdanki, z uwagi na fakt, że kierowca Renault stawiał opór, zamknął się w samochodzie i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Badanie trzeźwości wykazało, że 45-letni obywatel Ukrainy miał w wydychanym powietrzu prawie trzy promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, grozi wieloletnia kara pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, aresztu albo ograniczenia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk (komunikat policyjny) 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odcinkowy pomiar prędkości już niebawem zacznie funkcjonować na budowanej autostradzie A1

Urządzenia pomiarowe będą pracowały na wszystkich odcinkach budowanej autostrady A1, gdzie ruch po nowej betonowej jezdni odbywa się w układzie ...

Jeden komentarz

  1. Te dwa promile to jakaś plaga, pośród opisywany pijaków drogowych. Z drugiej strony motocyklista powinien być na tyle trzeźwy, żeby kierować. Wystarczy alkomat, ja bez swojego alkohita raczej się nie ruszam. Wypić wielu lubi, ale od tego są alkomaty, żeby nie powodować niebezpieczeństwa na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *