poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Nivette zwycięża w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

3Niedziela była ostatnim dniem drugiej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej na nawierzchni szutrowej. To był piękny dzień dla wszystkich załóg, którym udało się zameldować na mecie w Gdańsku. Pierwszą pętlę, z dwoma odcinkami specjalnymi Szemud i Kartuzy najszybciej pokonała załoga Filip Nivette i Kamil Heller powiększając przewagę nad drugim Dominykasem Butvilasem w generalce do 41,6 sekundy. Trzecią pozycję utrzymał Bryan Bouffier, który zbliżył się do drugiego Litwina na 7,7 sekundy.

Druga pętla miała zadecydować o miejscach na podium. Kierowca Skody Fabii R5 Filip Nivette, jak się później okazało, nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca.

W 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup kierowca z Warszawy wygrał 8 z 9 rozegranych prób. Na swoje konto zapisał też dodatkowe punkty za Power Stage. Łącznie w Gdańsku Filip Nivette zdobył 28 pkt. i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Komplet punktów zebrany. Plan został zrealizowany w 100 procentach. Wygrany Power Stage mimo asekuracyjnej jazdy z dwoma zapasami. Jechaliśmy czysto i to wystarczyło by po raz drugi zdobyć Bałtyk – komentował swoją wygraną Nivette.

29

Drugie miejsce obronił Dominykas Butvilas zdobywając w Gdańsku 19 punktów. Po dopisaniu ich do łącznej klasyfikacji Litwin przesunął się w klasyfikacji generalnej Inter Cars RSMP na drugie miejsce.

36Dogonić Filipa było bardzo ciężko. Nie mieliśmy żadnych problemów i jestem bardzo szczęśliwy. Nie pamiętam sytuacji, kiedy litewski kierowca był w Polsce na drugim miejscu – opowiadał Butvilas.

Trzecie miejsce dla wracającego do rywalizacji na polskich odcinkach specjalnych Bryana Bouffier, który jechał z nowym pilotem Gilbertem Dini. Ford Fiesta Proto tym razem nie miał szans z bardzo dobrze dysponowaną konkurencją. Francuz do swojego dorobku dopisał 15 pkt. –

Po długiej nieobecności jestem zadowolony z wyniku. Bardzo dobrze być ponownie na podium – opowiadał Bouffier.

31

Uroczystość wręczenia pamiątkowych pucharów miała miejsce przy Europejskim Centrum Solidarności. Dodatkowe puchary za wygrany Power Stage (OS Kartuzy 2) ufundowane przez RMF MAXXX zdobyli Filip Nivette i Kamil Heller.

Nagrodę publiczności za najdłuższy skok otrzymała załoga Marcin Gagacki z pilotem Marcinem Bilskim w Skodzie Fabia R5. W dwóch rundach Inter Cars RSMP rozegrano 21 odcinków specjalnych z których aż 17 wygrał Filip Nivette. Dwa odcinki padły łupem Zbigniewa Gabrysia, a po jednym na swoim koncie zapisali Marcin Gagacki i Bryan Bouffier.

Punkty za Power Stage (OS Kartuzy 2):
1.Filip Nivette 3 pkt.
2.Dominykas Butvilas 2 pkt.
3.Jarosław Kołtun 1 pkt.

Klasyfikacja generalna 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup:
1.Filip Nivette/Kamil Heller Skoda Fabia R5 1:01:16
2.Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevicius Skoda Fabia R5 +52,3 sek.
3.Bryan Bou*er/Gilbert Dini Ford Fiesta Proto +1:19,1

Klasyfikacja generalna Inter Cars RSMP:
1.Filip Nivette 56 pkt.
2.Dominykas Butvilas 29 pkt.
3.Tomasz Kasperczyk 27 pkt.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *