niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Nowa Klasa S zadebiutowała w Mercedes-Benz Witman

Nocne Jazdy nowym Mercedesem Klasy S w Mercedes-Benz Witman-1590080Luksusowy wieczór, pełen najnowszych technologii – tak można w skrócie określić wieczorną prezentację nowego Mercedesa Klasy S w salonie Mercedes-Benz Witman. Kameralne spotkanie z topowym modelem stuttgarckiej fabryki połączone było z nocnymi jazdami próbnymi po mieście i odwołaniami do historii tego prestiżowego modelu. 

Klasa S od samego początku swojego istnienia wyznaczyła standardy. Zawsze był to samochód wybitny, który wprowadzał wiele nowatorskich rozwiązań do światowej motoryzacji.

Najnowsza odmiana najbardziej luksusowego z Mercedesów wizualnie niewiele się zmieniła wobec swojego poprzednika. Goście, którzy uczestniczyli we wczorajszej prezentacji mieli okazję porównać ją z poprzednikiem, a także historycznym już modelem – kultową 140-tką z pierwszych lat produkcji.

Nocne Jazdy nowym Mercedesem Klasy S w Mercedes-Benz Witman-1590044

Nowa Klasa S to inżynieria motoryzacyjna z najwyższej półki. Perfekcyjna jakość wykończenia, przestrzeń i komfort dla wszystkich pasażerów, ogromna wydajność nowych silników oraz kolejny, duży krok do jazdy autonomicznej.

Z zewnątrz zmiany są subtelne – przeprojektowano kształt przedniego zderzaka, reflektory nabrały nowego wyrazu za sprawą MULTIBEAM LED, zastosowano też nowe logo z czarnym tłem na atrapie chłodnicy oraz felgach. W kabinie powiększeniu uległ centralny wyświetlacz, który tak jak w Klasie E płynnie łączy się z zestawem wskaźników.

Nowością są również silniki. Mercedes po latach przerwy powraca do rzędowych jednostek wysokoprężnych. Nowy diesel 3.0 R6 dostępny jest w dwóch wariantach mocy – 286 KM (350d) oraz 340 KM (400d). To właśnie takie modele przeznaczone były do jazd testowych podczas wydarzenia w salonie w Gdańsku-Oliwie.

Nocne Jazdy nowym Mercedesem Klasy S w Mercedes-Benz Witman-1590026

Ponadto w salonie zaprezentowany był egzemplarz S63 AMG modelu W222 z poprzedniego roku oraz klasyczna, pierwsza z modernistycznych Klas S, seria W140 z 1993 roku. Partnerami wydarzenia był również Samsung Brand Store z Galerii Bałtyckiej, perfumeria Douglas oraz lokal Noce i Dnie z gdańskiego Garnizonu.

Nocne Jazdy nowym Mercedesem Klasy S w Mercedes-Benz Witman-1590012

Mercedes-Benz Witman był jednym z pierwszych salonów w Polsce, w którym wydana została Nowa Klasa S. Miało to miejsce już w lipcu tego roku, kiedy odebrany został egzemplarz S63 AMG. Więcej na ten temat: TUTAJ.

Nocne Jazdy nowym Mercedesem Klasy S w Mercedes-Benz Witman-1590034Warto również dodać, że było to pierwsza impreza marki Mercedes-Benz, zorganizowana w nowym obiekcie dealera Witman z Gdańska-Oliwy.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *