środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Nowy salon Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni już w pełnej odsłonie

Nowa siedziba firmy Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni to największy salon marki w Polsce. Obiekt, zdolny pomieścić ekspozycję nawet 50 nowych samochodów to spełnienie marzenia właściciela firmy, Bogdana Goworowskiego. Moment uruchomienia salonu w pełnej odsłonie zbiegł się z dwudziestą drugą rocznicą uzyskania przez przedsiębiorcę autoryzacji sprzedaży samochodów Mercedes-Benz – co miało miejsce 9 kwietnia 1998 roku. 

Przygoda z Mercedesem dla Bogdana Goworowskiego rozpoczęła się już w 1991 roku, kiedy został szefem gdańskiego oddziału firmy Sobiesława Zasady, generalnego przedstawiciela Mercedes-Benz w Polsce. Przez kolejne 7 lat trójmiejski przedsiębiorca pracował na rzecz marki, aż w kwietniu 1998 roku odkupił od Sobiesława Zasady udziały w gdańskim przedstawicielstwem i stał się samodzielnym dealerem tej prestiżowej marki w Trójmieście.

W biznesie bywa łatwo i trudno. Dzisiaj, w dobie pandemii koronowirusa, jestem w najtrudniejszym momencie podczas całej mojej działalności gospodarczej – opowiada Bogdan Goworowski. Nakład pracy w budowę firmy był ogromny, ale cieszy mnie, że udało się mnie i całemu zespołowi zbudować jedno z większych dealerstw w Polsce. Mamy kompletnie nową inwestycję w Gdyni, która własnie została zakończona. Dobrze, że udało się sfinalizować budowę przed nasileniem się obecnego kryzysu – podsumowuje Bogdan Goworowski.

Salon przy ulicy Łużyckiej 9 prezentuje unikalną jak na tego typu obiekty architekturę. Budynek ma 4 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, w której zlokalizowany jest magazyn i garaż.

Pierwsze piętro to recepcja, ekspozycja między innymi samochodów AMG w ramach AMG Performance Center i punkt przyjęć serwisowych. Kolejne, II piętro to unikalna prezentacja samochodów z rodziny EQ (elektrycznych) oraz hybrydowych, a także rozległa hala ekspozycyjna aut osobowych i dostawczych. Ponadto, znajdzie się tam także część gastronomiczna z kawiarnią/restauracją.

Trzecia kondygnacja to część biurowa i administracyjna, natomiast na najwyższej mieści się ogród i taras widokowy.

Nowy obiekt był budowany przez kilka lat, ale został zrealizowany dokładnie tak jak chciałem. Dzisiaj cofając się w czasie, raczej nic bym nie zmienił ani wewnątrz, ani na zewnątrz, jeśli chodzi o bryłę obiektu. To spełnienie moich marzeń – mówi Prezes firmy, Bogdan GoworowskiWierzę, że przez kolejne lata Daimler dalej będzie ścisłą czołówką przemysłu motoryzacyjnego jeśli chodzi o technologię i stylistykę. Obecnie motoryzacja zmierza w kierunku napędów hybrydowych i pełnej elektryfikacji. Nie jestem w 100% przekonany do takich rozwiązań – dla mnie szczególnie w przypadku AMG, samochody to przede wszystkim silniki. Silniki spalinowe. Wśród napędów alternatywnych, które sprawdzą się w długim okresie, upatrywałbym szansy może w wodorze?

Salon Mercedes-Benz BMG Goworowski działa już w pełnej odsłonie, lecz z racji kryzysu epidemiologicznego firma wstrzymuje się z wszelkimi oficjalnymi otwarciami. Kiedy sytuacja się unormuje zapewne czeka nas wiele motoryzacyjnych niespodzianek w tym nowym, największym na Pomorzu salonie samochodowym.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Jeden komentarz

  1. No i super ale teraz trzeba to utrzymać i dodatkowo pewnie spłacić…
    Współczuje dealerom obecnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *