piątek , 28 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

[Wideo] Pijany 19-latek uciekał przed policją w Gdańsku. Zatrzymało go dopiero rozbicie samochodu

Wczoraj wieczorem dzięki współpracy i szybkiemu przepływowi informacji pomiędzy policjantami ruchu drogowego, zatrzymano pijanego 19-latka, który kierował samochodem marki Renault, wynajmowanym na minuty. Mieszkaniec Wrocławia, który nie miał uprawnień i był pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizję drogową. 19-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 22:00 policjant i policjantka ruchu drogowego z Gdańska, którzy wracali ze służby, na al. Adamowicza zauważyli kierowcę samochodu marki Renault, który jechał bez włączonych świateł. Mężczyzna przejeżdżał też skrzyżowania na czerwonym świetle, a jego sposób jazdy od prawej do lewej krawędzi jezdni, wskazywał, że może być pijany.

Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się ze swoimi kolegami, którzy byli na służbie i powiedzieli o swoich przypuszczeniach. Na miejscu bardzo szybko pojawił się radiowóz drogówki. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował na te sygnały i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg, w trakcie którego zajechali kierującemu drogę. Wtedy jeden z policjantów wybiegł z radiowozu i otworzył drzwi Renault od strony pasażera, chcąc uniemożliwić mu ucieczkę. Ten jednak ruszył, omal nie potrącając policjanta.

Funkcjonariusze drogówki ponownie ruszyli za kierowcą i przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierowcy polecenia do zatrzymania.

Mundurowi jechali za kierowcą ul Jabłoniową, a następnie skręcili w ul. Węgrzyna, gdzie uciekający mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w zaparkowane samochody.

Policjanci natychmiast wyciągnęli kierowcę z samochodu, stosując wobec niego chwyty obezwładniające i zakładając mu kajdanki. Podczas sprawdzania danych kierowcy okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Wrocławia bez uprawnień do kierowania. Mężczyzna był też pijany i miał w wydychanym powietrzu pawie 1,5 promila alkoholu. 19-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze cały czas ustalają okoliczności tego zdarzenia i zbierają materiały w tej sprawie.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Niewykluczone, że odpowie też za czynną napaść na policjanta i za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Wobec mężczyzny zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za wkroczenia popełnione w ruchu drogowym. 19-latek odpowie m.in. za kierowanie autem bez uprawnień, jazdę bez wymaganych świateł, kilkukrotne przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle i jazdę pod prąd.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz orzeczenia środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdem.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M8 Competition Fire Red w BMW Bawaria Motors Gdańsk

Kolor, który jednoznacznie kojarzy się ze sportowymi samochodami to najczęściej czerwony. Szczególnie często przypisywany jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *