poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

[Wideo] Po raz pierwszy w Polsce – nowy Range Rover Evoque zaprezentowany w Centrum Stocznia Gdańska

Premiera Nowego Range Rover'a Evoque z British Automotive Gdańsk w Gdańskim Centrum Stocznia-07892Kolejny raz w tym roku Trójmiasto dostąpiło zaszczytu organizacji pierwszego, publicznego pokazu nowego modelu samochodu. W Centrum Stocznia Gdańska pokazano najnowsze wcielenie małego Range Rover’a – modelu Evoque. II generacja tego samochodu jeszcze bardziej upodobniła się do większego Velara’a i podobnie jak starszy brat, zapewne wyznaczy nowe standardy w kwestii stylistyki w swoim segmencie. 

Poprzednik debiutującego właśnie nowego modelu miał 8 letni staż. To bardzo dużo jak na dzisiejsze realia – jednak mimo wielu lat egzystencji na rynku, dotychczasowy Evoque wciąż jest niezwykle atrakcyjnym i nowocześnie wyglądającym samochodem. To mocno utrudniło zadanie konstruktorom debiutującego właśnie, nowego modelu. A ten, według założeń producenta, ma się stać wzorem dla konkurencji.

Nowy Evoque powstał na nowej platformie zwanej Premium Transverse Architecture. Zgodnie z DNA marki, ma oferować ponadprzeciętny komfort, funkcjonalność i zaawansowane możliwości jazdy poza drogą. Samochód ma pokaźny prześwit wynoszący 212 mm, dzięki czemu może pochwalić się głębokością brodzenia 60 cm, kątem natarcia 25′ i zejścia 30,6′. Kąt rampowy w przypadku nowego Evoque to 20,7′.

Napęd, poza najbardziej podstawową odmianą ze 150-konnym dieslem, zawsze trafia na 4 koła. Najsłabszy wariant ma napęd przedni i manualną skrzynię biegów. W ofercie są silniki 2-litrowe: 3 benzynowce o mocy 200, 250 i 300 KM i trzy diesle o mocach 150, 180 i 240 KM.

Stylistycznie zachowano proporcje i kształt poprzednika, ale wzbogacono go akcentami z większych i bardziej luksusowych modeli rodziny Range Rover. Ekskluzywności dodają koła, które w topowej odmianie mogą mieć aż 21 cali.

Premiera Nowego Range Rover'a Evoque z British Automotive Gdańsk w Gdańskim Centrum Stocznia-08008

Wnętrze zaprojektowano dość minimalistycznie, a niemal wszystkie funkcje samochodu obsługiwane są przez 3 wyświetlacze – największy z nich – przed kierowcą liczy 12,3 cala. Na konsoli centralnej zlokalizowano kolejne dwa – o średnicy 10 cali. Ekranem może stać się także wewnętrzne lusterko wsteczne, które po włączeniu funkcji ClearSight wyświetla obraz z kamery nad tylną szybą. Nowością jest także system Ground View, który przekazuje obraz z kamer pod samochodem – ułatwiając parkowanie przy przeszkodach takich jak krawężnik, ale przede wszystkim podczas jazdy w terenie.

Atutem nowego, kompaktowego Range Rover’a są również ceny. Podstawowa wersja kosztuje 155 900 zł, a najdroższa w pakiecie R-DYNAMIC HSE z praktycznie pełnym wyposażeniem i najmocniejszym, 300-konnym silnikiem, 303 900 zł.

Premiera Nowego Range Rover'a Evoque z British Automotive Gdańsk w Gdańskim Centrum Stocznia-07927

Piątkowa premiera Evoque w Centrum Stocznia Gdańska była pierwszym tego typu pokazem tego modelu w Polsce. Imprezę poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Rafał Jemielita, a wtórowała mu Ambasadorka nowego Evoque – aktorka Karolina Gorczyca. W imprezie udział wzięło 200 zaproszonych gości.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Klasyka i nowoczesność – Citroën GSA i nowy Citroëna C4 w Citroën Zdunek

Dealer Citroën Zdunek z Gdańska zaprasza na premierę najnowszej generacji modelu C4. W dniach 10 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *