piątek , 24 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Premierowa prezentacja nowego Lexus’a UX podczas turnieju Sopot Open

Pprzedpremierowo - Lexus UX250h w Sopocie, podczas Sopot Open-07669Lexus Trójmiasto, lokalny przedstawiciel tej ekskluzywnej japońskiej marki, został „Partnerem Motoryzacyjnym” Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Sopot Open, w randze ATP Challenger. Zawody rozgrywane są w Gdyni, na kortach Klubu Tenisowego Arka, od 28 lica i potrwają do 5 sierpnia. Przy tej okazji, na Placu Przyjaciół Sopotu, powstało mini miasteczko tenisowe, w którym przedpremierowo podziwiać można najnowszy model miejskiego crossover’a od Lexusa – model UX. Skrót ten pochodzi od angielskiego „Urban Explorer” (miejski odkrywca). 

Jest to pierwsza w Polsce prezentacja jeszcze przedprodukcyjnego egzemplarza. W regularnej ekspozycji Lexus’y UX pojawią się w polskich stacjach, dopiero pod koniec roku. Póki co nieznane są ceny, ale szacuje się, że w przypadku bazowego modelu nieznacznie przekroczy ona poziom 100 000 zł.

UX to pierwszy model Lexusa zbudowany w oparciu o nową platformę GA-C (Global Architecture – Compact), która została stworzona pod kątem zapewnienia optymalnych własności jezdnych, stabilności i bezpieczeństwa. Odznacza się ona szerokim wykorzystaniem w konstrukcji nadwozia stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, zastosowaniem struktur pierścieniowych wokół otworów drzwiowych oraz użyciem wyrafinowanych technologii łączenia elementów – laserowego spawania metodą LSW (Laser Screw Welding) i klejenia strukturalnego. Wszystko to pozwoliło uzyskać nadwozie o bardzo dużej sztywności, a jednocześnie małej masie. Zmniejszeniu masy sprzyja też wykorzystanie aluminium w konstrukcji drzwi, przednich błotników oraz pokrywy silnika, a także wykonanie pokrywy bagażnika z kompozytów.

Pprzedpremierowo - Lexus UX250h w Sopocie, podczas Sopot Open-07676

Podstawowa wersja UX 250h napędzana jest hybrydową jednostką spalinowo-elektryczną czwartej generacji z nowym, dwulitrowym silnikiem benzynowym, który współpracuje z silnikiem elektrycznym poprzez przekładnię e-CVT.

Łączna moc tego układu, wynosząca 178 KM (131 kW), przekazywana jest na przednie koła za pośrednictwem nowej przekładni napędowej o obniżonym tarciu. Wariant z napędem na cztery koła wykorzystuje system E-Four z dodatkowym silnikiem elektrycznym na tylnej osi, który uruchamiany jest przez komputer po wykryciu uślizgu przednich kół.

Ponadto, w ramach współpracy z organizatorem Turnieju, Lexus Trójmiasto zapewniło flotą samochodów, które obsługują zawodników pomiędzy hotelem, a kortami tenisowymi w Gdyni.

We flocie znajdują się modele IS300h, dwie sztuki topowej limuzyny LS500h oraz SUV’y NX300h i RX450h.

Ponadto, na terenie kortów Arki, eksponowane jest piękne coupe – model LC.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdańsk.pl] Miasto Gdańsk kupuje osiem nowych samochodów elektrycznych. To wymóg ustawy – wszystko o przetargu

Rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie samochodów elektrycznych dla Urzędu Miejskiego i jednostek miejskich. Na zakup ośmiu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *