środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Sportowe święto po bawarsku – BMW M Performance Days w BMW Zdunek

BMW M Performance Days w BMW Zdunek-1580061Tak motoryzacyjnego eventu w Trójmieście już dawno nie było! Impreza, która wręcz ociekała motoryzacyjną pasją i która na długo zostanie w pamięci. BMW M Performance Days to święto sportu motorowego organizowane w salonach BMW w całej Polsce. W sobotę 9 września to wyjątkowe wydarzenie odbyło się w gdyńskim salonie Zdunek Premium. Ekspozycja topowych modeli serii M GmbH, jazdy próbne, akcesoria M Performance i multum atrakcji dla gości, niezależnie od wieku i płci!

Subiektywnie oceniając – takiej imprezy motoryzacyjnej w salonie sprzedaży nowych samochodów nikt w Trójmieście jeszcze nie zorganizował. Duża w tym zasługa wyposażenia użyczonego przez centralę firmy i wspaniałego prowadzenia imprezy przez motoryzacyjnych pasjonatów – dziennikarza motoryzacyjnego Adam Kornackiego i miłośnika samochodów wszelakich – aktora Rafała Cieszyńskiego.

Tego dnia w salonie BMW Zdunek poczuć można było prawdziwą magię M GmbH, czyli sportowej dywizji BMW. To własnie tym symbolem określa się najbardziej wyczynowe modele tej marki, a także sygnuje się nim sportowe akcesoria do modeli wielkoseryjnych.

BMW M Performance Days w BMW Zdunek-1580029

Kluczowym elementem Dni M Performance były niewątpliwie jazdy próbne. Przeznaczono do tego 5 modeli, wśród nich topowe M3, czyli model Serii 3 w wersji sedan oraz coupe M4. Oba posiadają pod maską 3-litrowy, 6 cylindrowy silnik o mocy 431 KM (M4 Coupé z opcjonalnym pakietem M Competition może mieć 450 KM). Ponadto goście, którzy odwiedzili tego dnia gdyński salon BMW mogli doznać emocji zza kierownicy X4 M40i, BMW X5 M, X6 M50d oraz 430i GranCoupe z pakietem M Performance.

BMW M Performance Days w BMW Zdunek-1580005

To jednak nie koniec atrakcji. W różnych miejscach w salonie eksponowane były akcesoria z serii M dedykowane do poszczególnych modeli. Część z nich prezentowana była na samochodach stojących w salonie.

Sportowych emocji można było również doznać korzystając z profesjonalnych symulatorów jazdy, zarówno przy użyciu gogli z wirtualną rzeczywistością, jak i na specjalnym urządzeniu pozorującym przeciążenia.

Na najmłodszych klientów marki BMW czekały tory wyścigowe, na których „ścigać” mogli się elektrycznie sterowanymi modelami, a także osobiście na mini-samochodzikach.

Salon przy Druskiennickiej co chwilę przeszywał hałas sportowego wydechu oraz niezwykle interesujące historie na temat samochodów serii M opowiadane przez prowadzących wydarzenie.

Imprezę odwiedzili także goście specjalni – żużlowcy klubu Wybrzeże Gdańsk, który sponsorowany jest przez Grupę Zdunek.

BMW M Performance Days w BMW Zdunek-1580118

Jazdy próbne modeli Serii M i samochodów z pakietami M Performance będą możliwe jeszcze w dniach 11-14 września, ale obowiązują na nie zapisy. Z racji dostępności całej floty tylko przez te kilka dni, liczba miejsc jest niestety mocno ograniczona.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *