Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / [Wideo] Torowe jazdy Mazdami od BMG Goworowski

[Wideo] Torowe jazdy Mazdami od BMG Goworowski

Mazda BMG Goworowski na Autodromie Pomorze 2017-1610802Jedyny przedstawiciel Mazdy w Trójmieście, firma BMG Goworowski, zaprosiła swoich flotowych klientów do zapoznania się z ofertą marki w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze. Dealer do Pszczółek przywiózł modele CX-5, MX-5 RF, 3 oraz 6 w wersji sedan i kombi. 

Tego dnia, do dyspozycji gości firmy BMG Goworowski był cały obiekt – zarówno główna nitka toru, płyty poślizgowe, jak i część off-road’owa.

Niewątpliwie największą atrakcją były jazdy po stosunkowo krótkiej, ale bardzo technicznej nitce toru. Na nieco ponad 1000 metrowym odcinku klienci poznali możliwości modeli MX-5 RF. Małe i lekkie, tylnonapędowe samochody w wersji ze składanym, sztywnym dachem, zapewniły doskonałą rozrywkę i budowały bardzo szeroki uśmiech na twarzach kierowców.

Dealer udostępnił do testów dwa egzemplarze: szary – z automatyczną skrzynią biegów oraz czerwony ze skrzynią manualną. Oba wyposażone były w silnik 2.0 litra o mocy 160 koni mechanicznych. Jeżeli komuś ta moc wyda się mała, niech uwzględnią w swojej opinii, że MX-5 RF waży zaledwie 1050 kilogramów.

Lekkość prowadzenia, łatwość wprowadzania w kontrolowany poślizg i sam charakter jazdy, sprawił, że kultowy model MX-5 zyskał kilkuosobowe grono nowych „wyznawców” swojej legendy.

Mazda BMG Goworowski na Autodromie Pomorze 2017-00409

Ponadto do jazd testowych przewidziany był model Mazda3 Sedan w najnowszej, tegorocznej, poliftingowej odmianie oraz Mazda6 w wersjach sedan i kombi.

Na torze off-road’owym jeździły z kolei nowe CX-5, które ku zaskoczeniu – świetnie radziły sobie z terenowymi przeszkodami.

Mazda BMG Goworowski na Autodromie Pomorze 2017-00413

Na zakończenie imprezy, organizatorzy przewidzieli jeszcze wyścigi gokartów. Klient, który osiągnął najlepszy czas, w nagrodę otrzyma Mazdę na weekend.

Mazda BMG Goworowski na Autodromie Pomorze 2017-1620014

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Sąsiedzka pomoc Toyoty Carter Gdańsk dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Polanki”

Kilka dni po tym, jak w Domu Pomocy Społecznej „Polanki” doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *