niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] Uciekał przed policją – po spektakularnym pościgu trafił do aresztu

W  poniedziałek, 5 czerwca funkcjonariusze ruchu drogowego z Gdyni zatrzymali 56 – letniego mieszkańca Braniewa, który kierując samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci zmuszeni byli ruszyć za nim w pościg, który zakończył się dopiero po uderzeniu w policyjny radiowóz. Zatrzymany kierowca został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu łączna kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 5 czerwca funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki pełniąc patrol zmotoryzowany na ul. Morskiej w Gdyni, dali sygnał do zatrzymania pojazdu kierowcy, jak się później okazało 56-letniemu mieszkańcowi Braniewa.

Kierujący zareagował na włączone sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające do zatrzymania ucieczką z nadmierną prędkością ulicami Gdyni, łamiąc przy tym wiele przepisów ruchu drogowego.

Nie zatrzymywał się na czerwonym świetle, bardzo gwałtownie zmieniał pasy ruchu, co doprowadziło do zderzenia z innym pojazdem, na jednym odcinku ucieczki jechał nawet „pod prąd”. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pościg trwał do momentu dwukrotnego uderzenia w policyjny radiowóz. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Gdyni został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że od 1 czerwca br. niezatrzymanie się do kontroli jest traktowane jako przestępstwo. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą nawet do 5 lat więzienia. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *