środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] W AmberEXPO rozpoczęły się Targi Motoryzacyjne 3TM

X Edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku-00737Święto trójmiejskiej motoryzacji, czyli największe w regionie Targi Motoryzacyjne 3TM rozpoczęły się w sobotę w halach AmerEXPO w Gdańsku. Tegoroczna edycja jest jubileuszem – impreza ma już 10-letnią tradycję. Targi podzielone na 3 sektory prezentują nowe samochody, wystawę klasyków, a także szereg usług z i dla branży motoryzacyjnej. 

Wśród ponad 30-tu wystawców niestety zabrakło wielu marek samochodowych. Podczas X edycji Targów 3TM nie zobaczymy Audi, BMW, Porsche, Lexusa, Infiniti, Renault, Nissana, SEAT’a, Hondy, Subaru, Alfa Romeo czy też Volvo.

Z możliwości prezentacji nie skorzystali również przedstawiciele sprzedający jednoślady. Sytuacja ta jednak nie dotyczy jedynie trójmiejskiej imprezy – podobny trend zaobserwować można na przykładzie wielu innych, podobnych salonów odbywających się w Paryżu, Genewie czy Frankfurcie.

X Edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku 29-30 września 2018 -00866

Samochodowymi premierami w Gdańsku były prezentacje nowego Forda Focusa, Peugeot’a 508 oraz Rifter, Mazdy 6, odświeżonego Mercedesa Klasy C, Citroen’a Berlingo, Suzuki Vitara, Fiata 500X, Suzuki Swift oraz nowej wersji nadwoziowej Kii Ceed – kombi.

Jedna z najciekawszych premier niestety pozostanie w hali AmberExpo… ukryta do końca trwania imprezy. Jest to zupełnie nowy model o historycznej dla marki Toyota nazwie – Camry. Nowy sedan zastąpi na rynku model Avensis.

X Edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku 29-30 września 2018 -00849

Niestety do 2 października model ten objęty jest embargo prasowym, w związku z oficjalną premierą i prezentacją tego samochodu podczas salonu w Paryżu – zdradza Maja Lesińska, Dyrektor Handlowy Toyota Carter Gdańsk.

Toyota Camry w całej okazałości zostanie pokazana w Trójmieście w październiku.

Jedno z największych stoisk na Targach przygotowała firma BMG Goworowski dla marki Mercedes-Benz. Prezentowanych jest tam 9 samochodów, w tym najnowsze wcielenie dużego auta dostawczego – Sprintera.

Ciekawym trendem jest też eksponowanie klasycznych modeli – na taki zabieg zdecydowała się firma JD Kulej, która jako nowy dealer marki Citroen, pokazała na swoim stoisku klasyczny model BL z lat 30-tych, a także British Automotive Gdańsk, który odwołując się do swoich korzeni – obok najnowszych modeli pokazał klasycznego Jaguara i Land Rovera.

X Edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM w Gdańsku 29-30 września 2018 -00890

Najbardziej ekskluzywną marką biorącą udział w Targach było Maserati, które uczestniczy w nich już od kilku lat. Niestety odseparowanie samochodów od odwiedzających taśmą nie spodobało się gościom. Mimo oczywistej wartości samochodów i nie zawsze poprawnej kultury motoryzacyjnej odwiedzających – wielu ubolewało nad brakiem możliwości zajrzenia do środka, chociażby przez uchyloną szybę.

Ponadto, na terenie AmberEXPO odbywa się wystawa tematyczna “100-lecie polskiej motoryzacji”. Dodatkowo, w niedzielę 30 września, tuż obok hal wystawienniczych, będzie miał miejsce 15. Rajd Gdańsk Baltic Cup 2018.

Na uczestników Targów czekają również konkursy, w których wygrać można kurs na prawo jazdy kat. B lub kurs doskonalenia techniki jazdy, ale także Volkswagena Up! na rok lub BMW X4 i Mercedesa Klasy A na miesiąc!

Targi 3TM trwają do niedzieli 30 września, wstęp możliwy jest od godziny 9 do 18. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy 12 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *