poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

[Wideo] W zastępstwie GS’a: trójmiejski debiut nowego Lexus’a ES

Nowy Lexus ES w Lexus Trójmiasto - po raz pierwszy na Pomorzu-6436Lexus ES w swojej siódmej generacji, po raz pierwszy w 29-letniej historii tego modelu, oficjalnie trafia do sprzedaży na rynki Europy Zachodniej i Środkowej. Przedpremierowe pokazy odbywają się od końca czerwca w całej Polsce. W dniach 11 i 12 lipca nowy model z Japonii mają okazję zobaczyć klienci firmy Lexus Trójmiasto. Dwa egzemplarze debiutującego modelu, eksponowane są w salonie w Gdyni Orłowie. Pierwsze dostawy nowego Lexusa do polskich salonów, a tym samym kolejna okazja by zobaczyć go z bliska,  planowane są dopiero na grudzień tego roku. 

Lexus ES w gamie modelowej zastępuje przedstawiciela segmentu E oznaczonego dotychczas jako GS. Nowy ES został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami designu Lexusa. W stosunku do poprzednich generacji, jest jeszcze bardziej przestronny, cichszy i bezpieczniejszy.

Kontynuator stylu znanego już z LS’a i LC. 

Samochód zbudowany jest na nowej platformie Global Architecture – K. Pozwoliło to inaczej rozplanować konstrukcję samochodu, co zaowocowało dynamiczną stylistyką zewnętrzną i wygospodarowaniem sporej ilości miejsca wewnątrz.

Ponadto, w wersjach F SPORT wygląd jeszcze bardziej urozmaicono, poprzez dodanie tylnego spojlera, oznakowania oraz ciemnych akcentów podkreślających sportowy charakter. W standardowych wersjach ES dostępne są trzy rodzaje kół o średnicy 17 i 18 cali, zaś w wersjach F SPORT zastosowano 19-calowe koła podobne do używanych w coupe LC.

Nowy Lexus ES w Lexus Trójmiasto - po raz pierwszy na Pomorzu-6423

Paleta 12 kolorów lakieru obejmuje nowe odcienie beżu i zieleni. Tradycyjnie dla japońskich producentów, wszystko poparte jest pewną filozofią. I tak kolor Ice Ecru inspirowany jest barwą światła słonecznego odbijającego się od świeżego śniegu, zaś Sunlight Green – odcieniem wody morskiej oświetlanej przez Słońce. Tylko dla wersji F Sport zarezerwowano natomiast dwie barwy: Heat Blue i F White.

Elegancko i przestronnie

Projektując wnętrze, inżynierowie Lexusa skupili się na koncepcie Lexus Future Interior. Łączy on kokpit ukierunkowany na kierowcę z przestronnym i komfortowym miejscem pasażera siedzącego obok. Projekt miejsca kierowcy skupiony jest na zapewnieniu ma łatwego i intuicyjnego dostępu do wszystkich pokładowych funkcji samochodu, a przestrzeń pasażera ma charakter bardziej otwarty i sprzyjający relaksowi.

W zależności od wersji wyposażeniowej, ES może mieć charakter elegancki i luksusowy, lub bardziej awangardowy i sportowy.

Prezentacja w salonie Lexus Trójmiasto pozwoliła bezpośrednio porównać oba warianty – z jasnym wnętrzem i bambusowymi dodatkami lub surowszy, bardziej sportowy w ciemnym wariancie wykończeniowym.

Nowy Lexus ES w Lexus Trójmiasto - po raz pierwszy na Pomorzu-6425

Hybrydowa jednostka napędowa czwartej generacji

ES 300h został wyposażony w nową hybrydową jednostkę napędową czwartej generacji. Wykorzystuje ona pracujący w cyklu Atkinsona 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy oraz lżejszy, bardziej zwarty silnik elektryczny o większej gęstości mocy. Łączna moc układu wynosi 218 KM natomiast zużycie paliwa w cyklu mieszanym może wynosić według zapewnień producenta 4,7 l/100 km.

Nowy Lexus ES w Lexus Trójmiasto - po raz pierwszy na Pomorzu-64212,5-litrowy silnik to całkowicie nowa konstrukcja korzystająca z technologii szybkiego spalania, dzięki czemu jest on jednym z silników o największej sprawności cieplnej wśród stosowanych w samochodach seryjnych. Efektem jest większa moc bez zwiększania zużycia paliwa i emisji niepożądanych substancji. Do osiągnięcia tak imponujących wyników przyczyniają się proste kanały dolotowe, zwiększone kąty zaworów i obrabiane laserowo gniazda zaworowe. Swą  charakterystykę silnik zawdzięcza także zastosowaniu pompy olejowej o regulowanym wydatku, wielootworkowych wtryskiwaczy, systemu VVT-iE dla zaworów ssących oraz układu chłodzenia o zmiennym obiegu.

Trójmiejski dealer japońskiej marki zebrał już kilka zamówień na nowy model. Jego dostawy rozpoczną się najwcześniej pod koniec roku. Wtedy też pojawią się pierwsze egzemplarze demonstracyjne – informuje Tomasz Hekert, Doradsa ds. Sprzedaży Lexus Trójmiasto.

Katalogowe ceny Lexusa ES300h rozpoczynają się od 199 900 zł brutto za podstawową wersję Elegance, 229 900 zł za F SPORT, 239 900 zł w przypadku modelu Prestige i 279 900 zł za najbogatszy wariant Omotenashi.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *