piątek , 12 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Widoczny=bezpieczny – czyli motoryzacyjny piknik pod znakiem bezpieczeństwa

Widoczny=Bezpieczny - pierwsza edycja imprezy PORD w Gdańsku-00180Nie tylko egzaminowanie kandydatów na kierowców, ale także szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego jest kluczowym zadaniem, jakie stawia sobie Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. W niedzielę, 23 września, PORD zorganizował w Gdańsku wielki rodzinny piknik, którego głównym celem była edukacja w zakresie widoczności na drodze. Promowano, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, używanie odblasków i specjalnych kamizelek, które ułatwiają kierowcą dostrzeżenie pieszych oraz rowerzystów na drodze. W imprezie udział wzięli liczni przedstawiciele z branży motoryzacyjnej Trójmiasta, a gwiazdą wydarzenia był popołudniowy koncert zespołu Golden Life. 

Noszenie elementów odblaskowych na ciele, nawet 4-krotnie zmniejsza ryzyko potrącenia – informowali organizatorzy. Z pozoru mały, niepozorny element odbijający światło, okazuje się mieć ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Przypominamy i uczulamy wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przywiązywali baczną uwagę do swojej widoczności na drodze – podkreśla Roman Nowak, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Mamy już jesień, dni stają się coraz krótsze, zmrok zapada wcześniej. Do tego opady deszczu, mgły i wszelkie inne zjawiska pogodowe, które ograniczają widoczność. Często nawet nie mamy świadomości, że dla kierowcy jadącego samochodu jesteśmy po prostu niewidoczni. Niesie to ogromne ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia – ostrzega Roman Nowak.

Widoczny=Bezpieczny - pierwsza edycja imprezy PORD w Gdańsku-00207

O tych niebezpieczeństwach informowali również biorący udział w wydarzeniu policjanci, strażnicy miejscy, ale także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ci ostatni wiedza najlepiej, jak ważna jest dobra widoczność pracowników Służby Drogowej i odpowiednie zasygnalizowanie ich obecności na jezdni, jadącym kierowcom.

Do akcji przyłączyli się również trójmiejscy dealerzy nowych samochodów, firmy motoryzacyjne i osoby związane na co dzień z tą branżą.

Każdy odwiedzający wydarzenie „Widoczny=bezpieczny” mógł liczyć na upominek z nią związany – uczestnikom rozdawano odblaski, kamizelki oraz plecaki w jaskrawych kolorach, które zwiększają widoczność osób na drodze.

Widoczny=Bezpieczny - pierwsza edycja imprezy PORD w Gdańsku-00219

Odwiedzający liczyć mogli na wiele atrakcji uatrakcyjniających tę edukację, przygotowanych przez organizatorów. Poza wystawą kilku klasycznych samochodów, ekspozycją aut nowych – wśród nich kilku nowości, m.in. nowy Ford Focus, Mercedes Klasy A oraz Kia Ceed Kombi, odbyły się również pokazy stuntu motocyklowego oraz ratownictwa drogowego w wykonaniu Straży Pożarnej.

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zapowiada, że tego typu wydarzenia, promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wpiszą się na stałe do kalendarza trójmiejskich imprez motoryzacyjnych.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Używany i leciwy, ale z małym przebiegiem? Tak – ze Szwajcarii! Mercedes E320 W211 w Zdunek Samochody Używane

Mercedes Klasy E generacji W211 to, poza topowymi wersjami AMG, raczej mało ekscytujący samochód. Prezentowany …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.