Slider

„Więcej tego co kochasz” – prezentacja modeli GTS w Porsche Centrum Sopot

„Więcej tego co kochasz” – pod takim hasłem Porsche Centrum Sopot przygotowało w czwartkowy wieczór wydarzenie, dedykowane modelom z serii GTS. Samochody z Zuffenhausen z takim oznaczeniem cechują sportowe emocje, ale w wydaniu możliwym w codziennej eksploatacji. Kameralny wieczór w sopockim salonie Porsche, połączony był także z pokazem nowego Porsche Cayenne GTS z nadwoziem typu Coupe.

Po pandemicznej „blokadzie” całej gospodarki, branże wracają do życia – chociaż wciąż z obostrzeniami i rygorem sanitarnym. Dotyczy to zarówno sektora motoryzacji jak i tak zwanych „event’ów”. Imprezy w salonach samochodowych, połączonych z prezentacjami nowych modeli wciąż nie są zbyt popularne, ale raz na jakiś czas, któryś z trójmiejskich dealerów coś organizuje.

Wydarzenie, które miało miejsce w Sopocie to bankiet, połączony z jazdami testowymi, ale ze względu na obecność napojów alkoholowych na imprezie, tylko w roli pasażerów.

Goście odbyć mogli przejażdżkę w modelach Macan, Cayenne oraz Panamera z rodziny GTS. Za kierownicami samochodów siedzieli profesjonalni kierowcy, z wyścigowym doświadczeniem, więc jak opowiadali uczestnicy jazd, emocji nie brakowało. Ciekawostką była również ekspozycja modelu 718 Cayman w wydaniu RS. Nie jest to samochód produkowany seryjnie, lecz zbudowany według własnej idei jednego z klientów sopockiego Centrum Porsche. Ponadto, w znajdującym się tuż obok salonie samochodów używanych, wypatrzeć można było kolejne dwa ciekawe modele – 718 Spyder oraz klasyczną 911’tkę 964.

Zobacz więcej: Klasyczne Porsche 911 (964) w Porsche Approved Sopot

Gwiazdą wieczoru była odsłona modelu Cayenne GTS w wersji nadwoziowej typu Coupe. Cechuje się ona innym ukształtowaniem tylnej części karoserii w stosunku do standardowego Cayenne. Jest też minimalnie niższa i przez to zapewnia trochę inne doznania zza kierownicy.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano także występy artystyczne – zarówno taneczne jak i „pokaz ognia”. Całości dopełniała sztuka w postaci malarstwa.

GTS to modele Porsche, które wyróżniają się nie tylko zmienioną stylistyką, z bardziej sportowymi akcentami, ale także – a może przede wszystkim, wyjątkowymi doznaniami akustycznymi. W opinii wielu gości, to właśnie te samochody są najlepiej brzmiącymi Porsche w całej gamie.

Wkrótce do rodziny GTS dołączy także sztandarowy model Porsche, czyli 911 w najnowszej odsłonie 992.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Lexus LS z wizytą w Lexus Trójmiasto

LS to model, który zapoczątkował istnienie marki Lexus. Kryje się pod nim cała idea i …

Jeden komentarz

  1. To musiało być wyjątkowe wydarzenie. Dla mnie ta marka jest niezmiennie na pierwszym miejscu podium. Porsche Centrum Sopot to salon, który warto polecać. Sam u nich kupowałem auto pod koniec ubiegłego roku. Tak mi zostało, że śledzę w miarę możliwości różne nowinki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *