czwartek , 13 czerwca 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

“Więcej tego co kochasz” – prezentacja modeli GTS w Porsche Centrum Sopot

“Więcej tego co kochasz” – pod takim hasłem Porsche Centrum Sopot przygotowało w czwartkowy wieczór wydarzenie, dedykowane modelom z serii GTS. Samochody z Zuffenhausen z takim oznaczeniem cechują sportowe emocje, ale w wydaniu możliwym w codziennej eksploatacji. Kameralny wieczór w sopockim salonie Porsche, połączony był także z pokazem nowego Porsche Cayenne GTS z nadwoziem typu Coupe.

Po pandemicznej “blokadzie” całej gospodarki, branże wracają do życia – chociaż wciąż z obostrzeniami i rygorem sanitarnym. Dotyczy to zarówno sektora motoryzacji jak i tak zwanych “event’ów”. Imprezy w salonach samochodowych, połączonych z prezentacjami nowych modeli wciąż nie są zbyt popularne, ale raz na jakiś czas, któryś z trójmiejskich dealerów coś organizuje.

Wydarzenie, które miało miejsce w Sopocie to bankiet, połączony z jazdami testowymi, ale ze względu na obecność napojów alkoholowych na imprezie, tylko w roli pasażerów.

Goście odbyć mogli przejażdżkę w modelach Macan, Cayenne oraz Panamera z rodziny GTS. Za kierownicami samochodów siedzieli profesjonalni kierowcy, z wyścigowym doświadczeniem, więc jak opowiadali uczestnicy jazd, emocji nie brakowało. Ciekawostką była również ekspozycja modelu 718 Cayman w wydaniu RS. Nie jest to samochód produkowany seryjnie, lecz zbudowany według własnej idei jednego z klientów sopockiego Centrum Porsche. Ponadto, w znajdującym się tuż obok salonie samochodów używanych, wypatrzeć można było kolejne dwa ciekawe modele – 718 Spyder oraz klasyczną 911’tkę 964.

Zobacz więcej: Klasyczne Porsche 911 (964) w Porsche Approved Sopot

Gwiazdą wieczoru była odsłona modelu Cayenne GTS w wersji nadwoziowej typu Coupe. Cechuje się ona innym ukształtowaniem tylnej części karoserii w stosunku do standardowego Cayenne. Jest też minimalnie niższa i przez to zapewnia trochę inne doznania zza kierownicy.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano także występy artystyczne – zarówno taneczne jak i “pokaz ognia”. Całości dopełniała sztuka w postaci malarstwa.

GTS to modele Porsche, które wyróżniają się nie tylko zmienioną stylistyką, z bardziej sportowymi akcentami, ale także – a może przede wszystkim, wyjątkowymi doznaniami akustycznymi. W opinii wielu gości, to właśnie te samochody są najlepiej brzmiącymi Porsche w całej gamie.

Wkrótce do rodziny GTS dołączy także sztandarowy model Porsche, czyli 911 w najnowszej odsłonie 992.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kierująca BMW Serii 7 w Redzie rozbiła je o ścianę podziemnego garażu

W halach garażowych często dochodzi do drobnych kolizji – otarć czy stuknięć. Ale groźnie wyglądająca …

Jeden komentarz

  1. To musiało być wyjątkowe wydarzenie. Dla mnie ta marka jest niezmiennie na pierwszym miejscu podium. Porsche Centrum Sopot to salon, który warto polecać. Sam u nich kupowałem auto pod koniec ubiegłego roku. Tak mi zostało, że śledzę w miarę możliwości różne nowinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *