niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Wielka premiera pierwszego elektrycznego motocykla LiveWire™ w Harley-Davidson Gdańsk.

W gdańskim salonie Harley-Davidson zadebiutował w sobotę zasilany prądem motocykl LiveWire. Jednoślad napędzany elektrycznym silnikiem H-D™ Revelation™, zapewnia natychmiastową dostępność momentu obrotowego i przyrost mocy. Dzięki technologii zwanej Twist-and-go ma możliwość szybkiego przyspieszania od razu po obróceniu manetki, bez konieczności używania sprzęgła i zmiany biegów! LiveWire jest pierwszym modelem w portfelu elektrycznych jednośladów, którego celem jest osiągnięcie przez firmę Harley-Davidson pozycji lidera elektryfikacji motocykli.

Harley-Davidson to ikona motocykli. Jedna z najbardziej kultowych marek wśród jednośladów idzie z duchem czasu i podobnie jak ma to miejsce w przypadku samochodów, wprowadza do oferty napęd elektryczny.

LiveWire to pierwsza taka próba w historii ponad 100-letniego, motocyklowego producenta z Milwaukee.

Osiągi nowego motocykla prezentują się bardzo dobrze. Maszyna do 97 km/h (60 mil) przyspiesza poniżej 3.5 sekundy. Z drugiej strony – jest tu system odzyskiwania energii, który spowalnia pojazd po odpuszczeniu gazu. Na poprawę właściwości jezdnych wpływa także obniżenie środka ciężkości.

Elektryczny napęd oferuje średnio, zasięg wynoszący 158 kilometrów, co odpowiada wymaganiom miejskiej jazdy. Motocykl wyposażony jest w akumulator wysokonapięciowy (układ magazynowania energii wielokrotnego ładowania – RESS), który składa się z ogniw litowo-jonowych, otoczonych użebrowaną obudową z odlewu aluminium. Ładowanie ze standardowego gniazdka potrwa całą noc, ale korzystając ze stacji szybkiego ładowania (DCFC) można skrócić ten czas: odpowiednio do poziomu 80% w 40 minut i do 100% w godzinę.

Nie tylko napęd jest wyróżnikiem nowego modelu, a nowoczesnej technologii jest tu znacznie więcej. LiveWire podłączony jest do internetu, dzięki czemu na aplikacji na telefonie można sprawdzić m.in. stan naładowania akumulatora, zobaczyć na mapie, gdzie stoi maszyna, a nawet otrzymać informację o zbliżającym się serwisie.

Motocykl może pracować w siedmiu trybach, w których charakterystyka osiągów i poziom interwencji systemu Reflex Defensive Rider Systems (RDRS) są sterowane elektronicznie. Poszczególne tryby jazdy różnią się kombinacją mocy, regeneracji, reakcji przepustnicy i ustawień kontroli trakcji. W LiveWire są cztery zaprogramowane tryby: sportowy, drogowy, zasięgu i jazdy w deszczu, a także trzy tryby jazdy, które kierowca może samodzielnie modyfikować.

Motocykl LiveWire to całkowicie nowy model z charakterystycznym wyglądem Harley-Davidson’a. Nowoczesna technologia, ma jednak swoją cenę. Cennik LiveWire zaczyna się od 146 420 zł. Motocykl eksponowany jest w salonie Harley-Davidson Gdańsk przy Miałkim Szlaku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *