wtorek , 16 kwietnia 2024
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. ERGO Hestia (Youtube)

Wielki samochodowy kontrakt trójmiejskich firm

Trzy firmy z branży motoryzacyjnej, mające swoje siedziby na terenie Trójmiasta wspólnie podpisały kontrakt, który jest prawdopodobnie jedną z największych transakcji w naszym regionie w tym roku. Chodzi o dostawę 181 hybrydowych Aurisów, które dostarcza dealer Toyota Walder z Chwaszczyna do giganta ubezpieczeniowego ERGO Hestia z Sopotu, a dzieje się to poprzez wynajem długoterminowy, który realizuje firma Masterlease z Gdańska.

Fot. Toyota Walder
Fot. Toyota Walder

Ponad 180 mobilnych rzeczoznawców ERGO Hestii każdego roku w drodze do klientów pokonuje 6 milionów kilometrów. W marcu rozpoczęła się wymiana floty „Pomocy ubezpieczeniowej ERGO Hestii” na samochody hybrydowe Toyota Auris. Dzięki temu o ponad 1/3 zredukowana zostanie emisja spalin do atmosfery. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej przyjazna dla środowiska flota samochodów używanych przez rzeczoznawców ubezpieczeniowych w Polsce.

ERGO Hestia od lat utożsamiana jest z innowacyjnymi rozwiązaniamiZ wprowadzenia tego rozwiązania cieszymy się szczególnie, ponieważ ze względu na skalę będzie mieć zauważalny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wprowadzenie do floty nowoczesnych samochodów hybrydowych spowoduje spadek emisji samego dwutlenku węgla o ponad 250 ton każdego roku.

Mirosław Krzewiński, z-ca dyrektora Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii, ds. Mobilnej Obsługi Szkód.

Ponadto, dla wszystkich swoich mobilnych rzeczoznawców Grupa ERGO Hestia zorganizowała szkolenie z zakresu eko-jazdy, a sama wymiana pojazdów jest kolejnym etapem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. W zakresie transportu firma od lat monitoruje ślad węglowy i konsekwentnie wdraża projekty wpływające na obniżenie jego poziomu. Do najważniejszych z nich można zaliczyć platformę carpoolingową ułatwiającą pracownikom wspólne dojazdy do pracy. Ponadto dla pracowników dojeżdżających do firmy rowerami otwarty został specjalny parking, wyposażony w szatnie i prysznice, a każdy z rowerzystów otrzymuje bezpłatny obiad.

Dostawa 181 nowych hybrydowych Aurisów to także wielki sukces lokalnego przedstawiciela japońskiego producenta, firmy Toyota Walder. To największa hybrydowa flota w historii dealera, a także największa w północnej Polsce w sieci dealerskiej Toyoty.

Grupa ERGO Hestia współpracuje z nami już kilka lat. Jest to jednak pierwszy raz, kiedy Grupa ERGO Hestia zamiast samochodów z konwencjonalnym napędem, wybrała napęd hybrydowy dla wszystkich zakupionych modeli.

Jarosław Omelańczuk, kierownik działu handlowego Toyoty Walder ze stacji w Chwaszczynie

Trzecią stroną tej transakcji jest firma Masterlease z Gdańska, która w niej pośredniczy poprzez wynajem długoterminowy samochodów. Jest to prawdopodobnie największy w branży, kontrakt na hybrydowe pojazdy. Grupa Masterlease specjalizuje się w leasingu samochodów do 3,5 ton, a pod względem liczebności floty Grupa Masterlease jest jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe oraz usługi Car Fleet Management (CFM) w Polsce. Zarządza jedną z największych flot liczącą ponad 23 000 pojazdów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Plichta zbuduje nowy salon Kia w Olsztynie

W Tomaszkowie na południe od Olsztyna, przy obwodnicy miasta, powstanie nowy salon marki Kia. Inwestorem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *