czwartek , 12 czerwca 2025
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Wiosenna zieleń – Mercedesy Econic w salonie Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie

Mercedes Econic CNG w Mercedes-Benz Wróbel w Straszynie-04419Kilkanaście dni temu, kiedy o wiosennej aurze wszyscy jeszcze marzyliśmy, wyglądając kiedy rozpuszczą się ostatnie śnieżne zaspy, w salonie Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie pojawiły się cztery, jaskrawo zielone ciężarówki Econic najnowszej generacji. Są to specjalne pojazdy Mercedes-Benz przeznaczone dla transportu komunalnego, zbiorczego i dystrybucyjnego. Często wykorzystywane w branży wywozu odpadów, w straży pożarnej, naziemnych służbach lotniskowych czy logistycznej obsłudze śródmieści.

Prezentowane na zdjęciach egzemplarze to modele Econic 2630G 6×2/4 z napędem na jedną oś i rozstawem osi 3450 mm. Przygotowane zostały pod zabudowę komunalną – śmieciarki. W tym celu, zostały odpowiednio przygotowany już na etapie projektowym.

Dzięki panoramicznej szybie przedniej, niskiej pozycji siedzenia kierowcy oraz oszklonym drzwiom składanym po stronie pasażera pojazd ten zapewnia optymalną widoczność innych uczestników ruchu. Zwłaszcza w zatłoczonych centrach miast bezpośredni kontakt wzrokowy jest niezbędny dla zapewnienia pieszym i rowerzystom najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa. Bardzo dobrą widoczność bezpośrednią kabiny dodatkowo uzupełnia opcjonalny system monitorujący martwe pole, na który składają się cztery rozmieszczone na pojeździe kamery oraz monitor w kabinie z niskim wejściem kierowcy.

Minimum drobnego pyłu i cząstek sadzy dzięki Natural Gas Technology

Sercem Econica NGT jest opracowany na bazie nowoczesnej jednostki typoszeregu 936 6-cylindrowy rzędowy silnik o pojemności 7,7 litra i mocy 302 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 1200 Nm.

Mercedes Econic CNG w Mercedes-Benz Wróbel w Straszynie-04417

 

Jednostka zasilana gazem spełnia najsurowsze obecnie normy Euro VI i wykazuje przy tym niski poziom hałasu oraz emisji spalin. Podczas spalania gazu ziemnego, Econic NGT emituje jedynie minimalne ilości drobnego pyłu i cząstek sadzy. Ponadto przy spalaniu gazu ziemnego powstaje o około 20 procent mniej CO2. Przy wykorzystaniu biogazu bilans dwutlenku węgla wypada wręcz neutralnie.

Econic jest dostępny w konfiguracjach 4×2, 6×4, 6×2/4, a w przyszłości również 8×4/4 z elektrohydraulicznie, aktywnie kierowanymi osiami wleczoną oraz pchaną. Dopuszczalna masa całkowita może wynosić 18 t, 26 t lub 32 t. Econic NGT oferowany jest w konfiguracjach napędu 4×2 i 6×2/4.

Mercedes Econic CNG w Mercedes-Benz Wróbel w Straszynie-04413

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolejny butikowy salon samochodowy w Trójmieście. BAIC BMG Goworowski w nowym miejscu!

Na trójmiejskiej mapie salonów samochodowych debiutuje nowy obiekt. To butikowy salon BAIC BMG Goworowski. Dealer …

Jeden komentarz

  1. Zdarzyło mi się kilka razy wypożyczać w Panek towarowe modele Mercedesa i za każdym razem byłem zadowolony z ich możliwości. Na komfort jazdy też nie narzekałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *