Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Włamał się do przemysłowego odkurzacza na myjni i ukradł bilon

Policjanci zatrzymali 28-latka z Gdańska, który włamał się do odkurzacza przemysłowego na terenie jednej z firm. Mężczyzna po odgięciu drzwi odkurzacza wszedł do środka i zabrał cały bilon. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę rano dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do odkurzacza przemysłowego znajdującego się na terenie firmy w dzielnicy Letnica. Policjanci z Nowego Portu natychmiast pojechali na miejsce i tam zatrzymali 28-latka z Gdańska, którego wcześniej w wyniku pościgu ujął pracownik firmy. Zauważył on wystające z odkurzacza nogi mężczyzny, ruszył w jego stronę, a sprawca gdy tylko zauważył pracownika zaczął uciekać.

W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał promil alkoholu. Policjanci zabezpieczyli przy nim 12 zł oraz śrubokręt. Przy odkurzaczu znaleziono także inne przedmioty, w tym m.in. młotek. 28-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Jak ustalili policjanci, dwa tygodnie wcześniej ten sam mężczyzna był również przez nich zatrzymany. Wtedy to włamał się do remontowanego budynku w Nowym Porcie, z którego próbował ukraść narzędzia budowlane, w tym m.in. elektronarzędzia. Pracownicy, którzy w godzinach porannych przyszli do pracy, zauważyli sprawcę i go ujęli. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem usłyszał on zarzut.

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów 28-letni sprawca usłyszał zarzut włamania i kradzieży pieniędzy. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Straty z tytułu uszkodzeń poszkodowana firma wyceniła na 1000 zł.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autostrady AmberOne A1 i A4 za darmo – ale tylko dla „elektryków”

Kolejne profity dla kierowców elektryków! Użytkownicy samochodów elektrycznych w Polsce, zarejestrowani w EV Klub Polska, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *